Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Nie czujesz się bezpiecznie? Widzisz, jak ktoś łamie prawo? Zaznacz to na specjalnej mapie!

2016-09-14 19:35:34 (ost. akt: 2016-09-14 17:42:24)

Autor zdjęcia: Archiwum

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

Od środy (14.09.2016) mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mogą przekazywać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa, dzięki narzędziu jakim jest >>> Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej policji i tam kliknąć w baner z logo mapy. Przekazanie informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Policjanci przypominają, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.


Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji zebranych podczas konsultacji społecznych społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Mapa jest już dostępna na stronach internetowych jednostek policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.

mat. KWP Olsztyn/ (KGP/TM)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także