Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Poprawił się stan pacjentów po wszczepieniu stymulatorów w Olsztynie

2016-09-28 17:00:00 (ost. akt: 2016-09-28 17:40:04)
Pacjent Mariusz Wachowicz z neurologopedą, Agnieszką Rakowską.

Pacjent Mariusz Wachowicz z neurologopedą, Agnieszką Rakowską.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie podsumowali wyniki badań pacjentów, którym wszczepili stymulatory mózgu. U każdego zauważyli poprawę. Następne badania za cztery miesiące.

Zobacz także: Sukces operacji w Olsztynie. Pacjent wybudził się ze śpiączki i mówi! Sukces operacji w Olsztynie. Pacjent wybudził się ze śpiączki i mówi! Jeden z pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, któremu wszczepiono stymulator wybudził się i mówi. 35-latek przebywał w śpiączce od maja.
Przez dwa dni neurochirurdzy z Olsztyna dokładnie badali każdego z trójki pacjentów, którym w lipcu wszczepili stymulatory mózgu. Kontrola była zaplanowana. Do szpitala przyjechali wszyscy pacjenci i u wszystkich specjaliści zauważyli poprawę.

— Unikamy słów: przebudzenie, wybudzenie, obudzenie czy przebłysk. Z pewnością pojawiły się pozytywne zmiany i żaden z pacjentów nie jest nieprzytomny, a wcześniej wszyscy w byli w stanie minimalnej świadomości — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, neurochirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, który razem ze swoim zespołem przeprowadził w Olsztynie już siedem takich operacji.
Zobacz także: Córka Ewy Błaszczyk przeszła nowatorską operację w Olsztynie! [ZDJĘCIA] Córka Ewy Błaszczyk jako pierwsza w Polsce przeszła nowatorską operację w Olsztynie To ważny dzień nie tylko dla Oli Janczarskiej, ale także dla innych osób w śpiączce. Córka Ewy Błaszczyk jako pierwsza w Polsce przeszła nowatorską operację...

mk

Więcej informacji o stanie pacjentów znajdziesz w czwartek w drukowanym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej", dostępnym również online na stronie >>> KupGazetę.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janusz:Ojciec Delfiny,Rodżera,Ala iDżesiki #2075496 | 83.6.*.* 28 wrz 2016 21:54

  Tota dzisiejsza technika. nie mogię zdążyć

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fc #2075307 | 88.156.*.* 28 wrz 2016 17:38

  Jest chyba trochę nieścisłości z tymi operacjami. Czy osoby, o których mowa nie miały szansy na poprawę zdrowia i cuda zdziałał wszczepiony stymulator. Czy były to osoby z dużymi szansami na poprawę stanu zdrowia, a stymulator jedynie dopomógł. Jeśli ta druga opcja to chyba nie ma przełomu. A miał to być przełom w leczeniu śpiączki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. coraz mniej.... #2075300 | 79.185.*.* 28 wrz 2016 17:18

  ...to pocieszające, że trafiają się jeszcze lekarze, którym zależy na zdrowiu pacjentów, tak, jak doktor Jaśkowski: "jakie badania powinny być wykonane u dziecka przed szczepieniem: http://dakowski.pl/inde x.php?option=com_content&task=view&id=18 579&Itemid=119

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz