Jam Session w szczerym polu w Radziach

2016-08-19 11:04:20(ost. akt: 2016-08-19 11:11:53)

Autor zdjęcia: Z.O.

Grupa krewnych, przedsiębiorczych przyjaciół postanowiła zrobić coś... z niczego. Tak zaczęło się jammowanie w szczerym polu w Radziach (gm. Wydminy). Warto tam zajrzeć w sobotę, 20 sierpnia.
Mają głowy pełne pomysłów, które chcą przełożyć na rzeczywistość i wspólny cel- zrobić coś ciekawego. Powołali do życia Stowarzyszenie Prospołecznych Inicjatyw Kombajn Kulturalny i pod tym szyldem rozpoczęli działania- głośne, radosne, skrzykujące pozytywnie zakręcone jednostki, grupy z różnych zakątków Polski.

Jedną z inicjatyw Kombajnu jest Jam Session na polu. To największa plenerowa otwarta scena w regionie, dająca szansę na wspólne improwizowanie muzyczne (czyli właśnie. Jam Session), którego finał (z nakręceniem teledysku z głównym wykonawcą wieczoru) czeka nas już za chwilę.. na polu we wsi Radzie, 10 kilometrów od Wydmin (w stronę Ełku, w kierunku Rant).

Podążając za muzyką i znakami traficie na pewno.
— Jam na Polu to wielopokoleniowy piknik muzyczny, inicjatywa promująca młodych artystów - muzyków z województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja mieszkańców regionu Mazur poprzez wspólne poznawanie i kultywowanie pasji, którą jest muzyka „ponad podziałami”— tłumaczą organizatorzy.– Wydarzenie ma charakter całodziennego festiwalu z koncertem gwiazdy, swój udział potwierdził już multiinstrumentalista Jacek „Budyń” Szymkiewicz (znany z zespołów Pogodno czy Babu Król oraz ze współpracy z Hey).

Pierwsza edycja plenerowego spotkania odbyła się w ubiegłym roku. Jej powodzenie dało zielone światło do przygotowania kolejnego. Spotykamy się w sobotę, 20 sierpnia na polu w Radziach. W czasie trwania imprezy odbywać się będą: konkurs instrumentalistów, warsztaty rękodzieła dla dzieci, zajęcia taneczne, pokaż rzeźb (metaloplastyka), pokaz wizualizacji, warsztaty improwizacji scenicznej, przejażdżki kucami. Weźcie koce, karimaty, jeśli chcecie również namioty. Po prostu bądźcie.
Wstęp na imprezę jest wolny.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5