„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

2022-06-07 14:20:56(ost. akt: 2022-06-07 14:33:24)

Autor zdjęcia: fot. organizatora

Na PGE Narodowym przed meczem Polska-Belgia poznamy zwycięzców XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Warmię i Mazury będą reprezentować piłkarki i piłkarze: AS Stomil Olsztyn, SP18 Mamy Talenty Olsztyn, SP Idzbark (gmina Ostróda)
Już w niedzielę 12 czerwca w Warszawie startuje Finał Ogólnopolski XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Czeka nas prawdziwe piłkarskie święto - dwa dni rywalizacji na obiektach Hutnika Warszawa, a także finał na PGE Narodowym, który w tym roku jest wyjątkowy, ponieważ zwycięzców Turnieju poznamy przed meczem Ligi Narodów Polska-Belgia.

W ostatnim etapie Turnieju zmierzą się 64 drużyny chłopców i dziewczynek z całej Polski, które wcześniej nie miały sobie równych na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach, do 10. i 12. roku życia, a najlepsze drużyny w kraju zostaną wyłonione w trakcie trzydniowych rozgrywek.

Fot. fot. organizatora

Trzy dni piłkarskiego święta
Pierwsze dwa dni Finału Ogólnopolskiego – 12 i 13 czerwca – odbędą się na stołecznym stadionie Hutnika, gdzie zaplanowano mecze fazy grupowej oraz pucharowej (spotkania rozpoczną się o godz. 10, a wstęp będzie wolny). Po pierwszym dniu rywalizacji uczestnicy i trenerzy wspólnie zasiądą na trybunach, by dopingować polską reprezentację, która zagra w turnieju Amp Futbol Cup.
14 czerwca rozgrywki przeniosą się na PGE Narodowy, gdzie na kilka godzin przed meczem Polska-Belgia, odbędą się mecze finałowe, które na żywo obejrzeć będzie można w TVP Sport już od godz. 9:30.

– Każdy młody piłkarz i piłkarka na pewno w głębi duszy marzą, by w przyszłości zagrać na wielkim stadionie, który wcześniej widzieli tylko z perspektywy trybun lub telewizji. Dzięki Turniejowi zawodnicy mogą spełnić te marzenia. Cieszymy się, że możemy stworzyć atmosferę wielkiego, piłkarskiego święta, które po raz kolejny odbywa się w tak wyjątkowym miejscu jak PGE Narodowy. Dla wszystkich finalistów szczebla ogólnopolskiego czeka także zasłużona nagroda w postaci biletów na mecz Polska-Belgia, który rozpocznie się zaledwie kilka godzin po Wielkim Finale dziecięcych rozgrywek. Jestem przekonany, że zarówno w jednych, jak i drugich zmaganiach nie zabraknie pięknych goli i wielkich emocji – mówi Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na zawodników i zawodniczki, którzy okażą się najlepsi w rozgrywkach finałowych, oprócz okazałego pucharu czeka również wyjątkowa nagroda główna – obecność na wrześniowym meczu Ligi Narodów Polska-Holandia i spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski.

Fot. fot. organizatora

14 czerwca zagrają reprezentanci
Co roku setki tysięcy dzieci walczą nie tylko o spełnienie marzeń, zagranie na PGE Narodowym, ale również o szansę na odkrycie swojego talentu. Najlepsi są doceniani przez trenerów młodzieżowych reprezentacji oraz skautów z Polskiego Związku Piłki Nożnej i dostają zaproszenia na kolejne edycje Akademii Młodych Orłów, gdzie spotykają się z najbardziej utalentowanymi rówieśnikami z całego kraju. W następnych latach do części z nich trafiają pierwsze powołania do najmłodszej reprezentacji Polski do lat 15.
Już blisko stu reprezentantów i reprezentantek Polski różnych kategorii wiekowych brało udział w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Są to m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Damian Kądzior, Jakub Moder, Kacper Kozłowski czy najdroższa polska piłkarka w historii – Paulina Dudek. Stanowią oni obecnie dużą część męskiej i kobiecej reprezentacji Polski.
– Nazwa Turnieju doskonale oddaje jego rzeczywistą historię. Wielu jego dotychczasowych uczestników gra dziś na największych stadionach Europy, występuje w kadrze narodowej, rywalizuje w Lidze Mistrzów i wygrywa piłkarskie trofea. Jestem przekonany, że wśród tegorocznych finalistów również znajdują się piłkarze i piłkarki, których nazwiska za kilka lat będzie znać każdy kibic – przekonuje Czesław Michniewicz, trener reprezentacji Polski.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5