Mazurskie okna pamięci

2021-09-08 07:45:10 (ost. akt: 2021-09-22 14:51:59)

Autor zdjęcia: GOK Pozezdrze

Gminny Ośrodek Kultury w Pozezdrzu otwiera okna pamięci swoich mieszkańców. Zamierza zgromadzić wspomnienia utrwalone na starych fotografiach. W Pozezdrzu powstanie też instalacja w kształcie okna.
„Mazurskie okna pamięci” to projekt realizowany przez GOK Pozezdrze oraz Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny. Polega na zachowaniu od zapomnienia kultury tradycji i życia dawnych mieszkańców Mazur. W Pozezdrzu powstanie instalacja w kształcie mazurskiego okna, wypełniona wspomnieniami zatrzymanymi w fotografiach. Kompozycje uczestników powstaną w trakcie kilku spotkań w GOK w Pozezdrzu, a całość zakończy odsłonięcie instalacji w terenie.

- Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pozezdrzu zapraszają osoby dorosłe i seniorów do udziału w realizacji projektu „Mazurskie okno pamięci” – informują pracownicy GOK Pozezdrze. - Ideą przedsięwzięcia jest pielęgnowanie pamięci współczesnych mieszkańców Mazur, jako ważnego elementu kształtującego tożsamość kulturową i postawy tolerancji dla wielokulturowości, a także podejmowanie działań na rzecz wspólnot lokalnych. W ramach projektu, poprzez wspomnienia i zdjęcia oraz album, który powstanie, chcemy zachować historię Mazur dla przyszłych pokoleń.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5