Było blisko awansu do finału. Vęgoria druga w tabeli

2021-02-02 07:59:57(ost. akt: 2021-02-02 08:05:24)

Autor zdjęcia: Kamil Hałuszko

Drużyna Młodzików CWKS Vęgorii poza turniejem. Młodzi węgorzewianie z drugim miejscem w Finale Wojewódzkim.
W sobotę 30 stycznia 2021 roku na Hali Miejskiej OSIR w Węgorzewie odbył się Finał Wojewódzki Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii Młodzik D2 U-12, czyli dla chłopców z rocznika 2009 i młodszych. Na parkiecie węgorzewskiej hali miejskiej można było zobaczyć takie drużyny jak Constract Lubawa, Concordia Elbląg, Stomil Olsztyn, Rona 03 Ełk, Naki Olsztyn i gospodarzy CWKS Vęgorię Węgorzewo.

Drużyny zagrały systemem każdy z każdym, tak więc każda z drużyn miała w planie 5 spotkań. W 15 rozegranych meczach zobaczyliśmy tylko 28 bramek, co daje nam średnią 1,86 bramki na mecz. Poziom turnieju był bardzo wysoki, nie ma z resztą się co dziwić, skoro do Węgorzewa zjechały najlepsze drużyny z rocznika 2009 z naszego województwa.

Reprezentanci Węgorzewa pod wodzą trenera Mateusza Opara rozpoczęli turniej od mocnego uderzenia i pokonali stawiany w roli faworyta AS Stomil Olsztyn 2-1 i od początku znajdowali się w czubie turniejowej tabeli. W drugim spotkaniu czekała nas trudna przeprawa z Naki Olsztyn. Po bardzo zaciętym meczu Trójkolorowi wygrali z Naki 1-0. Po dwóch meczach z dorobkiem 6 punktów Vęgoria była na drugim miejscu w tabeli za Contractem Lubawa. Trzecie spotkanie z Roną 03 Ełk zakończyło się nie pomyśli zawodników i trenera Vęgorii. W 13 minucie spotkania Vęgoria objęła prowadzanie, ale na 15 sekund przed końcem po błędzie naszej formacji obronnej Rona doprowadziła do remisu i mecz zakończył się wynikiem 1-1. Kolejny czwarty już mecz z Constractem Lubawa był decydujący. CWKS Vęgoria musiała wygrać to spotkanie, aby przeskoczyć gości z Lubawy w turniejowej tabeli i być w grze o awans do wielkiego finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w Warszawie. Niestety dla nas, mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem. Mogliśmy jeszcze mieć nadzieję, że w ostatniej kolejce Rona Ełk urwie punkty dla Constractu, ale tak się jednak nie stało. Rona przegrała 0-4 i mimo ostatniej wygranej Vęgorii z Concordią 3-0 to Constract Lubawa z 13 punktami na koncie wygrał turniej w Węgorzewie.

Bardzo dobra postawa naszych zawodników, zaangażowanie w treningach i wola walki doprowadziła do zdobycia drugiego miejsca i tytułu wicemistrza województwa warmińsko – mazurskiego w kategorii U-12. Świetna praca wykonana przez Trenera Mateusza Opara w przeciągu ostatniego roku przynosi efekty nie tylko w rozgrywkach halowych. Warto tutaj dodać, że nasze młodziki wiosną zagrają w barażu o prawo gry w Wojewódzkiej Ekstraklasie Młodzików D2.

Tabela końcowa:
1. Constract Lubawa 13 pkt
2. Vęgoria Węgorzewo 11 pkt
3. Stomil Olsztyn 7 pkt
4. Naki Olsztyn 7 pkt
5. Rona 03 Ełk 2 pkt
6. Concordia Elbląg 1 pkt

Turniej można było obejrzeć na żywo w internecie za pośrednictwem Facebooka Vęgorii. Wielkie podziękowania dla obsługi technicznej. Za relację odpowiedzialni byli Dariusz Balewicz, Grzegorz Pykała i Kamil Hałuszko.

Skład CWKS Vęgorii:
Franek Wasiak ( bramkarz ), Antek Demski, Ksawery Solarczyk, Tomek Walaszczyk, Wojtek Wantuch, Adrian Gaiński, Jan Cieślak, Bartek Bondziul, Mieszko Niedziółka, Dominik Astrauskas.
Trener: Mateusz Opar

Wyniki meczów Vęgorii:
CWKS Vęgoria 2-1 AS Stomil Olsztyn
CWKS Vęgoria 1-0 UKS Naki Olsztyn
CWKS Vęgoria 1-1 UKS Rona 03 Ełk
CWKS Vęgoria 0-0 KS Constract Lubawa
CWKS Vęgoria 3-0 MMKS Concordia Elbląg
Organizatorzy turnieju: Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej, OSIR Węgorzewo, CWKS Vęgoria Węgorzewo
KH

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5