“Wpław po Rekord - 170 km bez piany”

2019-07-16 09:38:15(ost. akt: 2019-07-16 09:59:50)

Autor zdjęcia: plywaniebezpiany.pl

Wczoraj (15 lipca) Krzysztof Gajewski oraz Michał Jeka rozpoczęli walkę o pobicie rekordu świata w pływaniu ciągłym. Przeprawa polega na pokonaniu 170 km wpław i zorganizowana jest na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Swoje zmagania pływacy rozpoczęli na jeziorze Mamry w Trygorcie.
“Wpław po Rekord - 170 km bez piany” to próba pobicia rekordu świata w pływaniu ciągłym organizowanym od 15 lipca na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przeprawa polega na pokonaniu 170 km wpław przez dwóch pływaków. Aktualny rekord należy do Amerykanki i wynosi 168 km. Pływacy chcą przepłynąć 170 km. Podczas całej trasy pływacy nie mogą dotknąć asekurujących ich jednostek. Czas przepłynięcia szacowany jest na 3 doby bez przerwy. Również nocą. Planowana trasa wiedzie od północy jeziora Mamry, poprzez jeziora Niegocin, Jagodne, Tałty, do wschodniej części jeziora Śniardwy i z powrotem.


Tej samej próby indywidualnie podejmie się dwóch pływaków: Krzysztof Gajewski @pływanie_bez_piany oraz Michał Jeka, którzy do tego ekstremalnego projektu przygotowywali się ponad rok.

Trasa:
START/ META: Węgorzewo, plaża publiczna w Trygorcie, droga Wojewódzka nr 650; start planowany jest na 15 lipca (poniedziałek) z możliwością z przyczyn pogodowych przesunięcia do 17 lipca (środy).

TRASA: Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, od północy jeziora Mamry; Giżycko, kanał Giżycki, jezioro Niegocin; Mikołajki, jezioro Mikołajskie; Śniardwy. I z powrotem

NAWRÓT TRASY:
Okartowo, most, droga nr 16

Podczas płynięcia panują rygorystyczne zasady, określone przez międzynarodowe organizacje pływackie. Pływak musi je spełnić, aby rekord świata został uznany. Spełnienie warunków muszą potwierdzić nie tylko pływacy, ale również niezależni obserwatorzy obecni na statku. Podczas płynięcia zabronione jest: wyjście z wody, dotknięcie łodzi asekurującej lub innego pływaka, stawanie na dnie, używanie sprzętu wypornościowego w postaci: pianek neoprenowych, bojki czy innego sprzętu ułatwiającego pływanie.

Jak obserwować pływaków?

Pływakom będzie można kibicować na kilka sposobów. Pełna relacja będzie dostępna na fanpage’u:
https://www.facebook.com/plywaniebezpiany/
na którym będzie można śledzić aktualności z trasy oraz dowiedzieć się więcej o całym projekcie. W tym samym miejscu dostępny będzie też live-track, ukazujący aktualną lokalizację pływaka oraz link do live-stream, na którym będzie można oglądać go płynącego na żywo.

link do śledzenia aktualnej pozycji Krzysztofa Gajewskiego:
https://track.rs/plywanie_bez_piany/

link do śledzenia aktualnej pozycji Michała Jeki:
https://track.rs/jeka/

Na fanpage’u zamieszczone są także informacje na temat wyznaczonych miejsc dla kibiców, które pozwolą na dopingowanie pływaków nie tylko online, ale na mazurskiej trasie. Organizacją tego projektu zajmuje się Stowarzyszenie Pływanie Bez Piany. Motto, którym kieruje się to “pływanie bez piany”, co dosłownie oznacza pływanie bez pianek neoprenowych i sprzętu ułatwiającego pływanie.

(źródło: Stowarzyszenie Pływanie Bez Piany)

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gosc #2763420 | 83.17.*.* 17 lip 2019 10:43

  gdyby był zachartwany w zimie może, rekordu nie da rady pobic jestem tego pewny na 1000% wole sie mylić nie ma szans sen, nie do pominięcia wiem bo nurkowałem lata praktyki, super gdyby sie udało, ale na logike bez szans tu trzeba mieć banie jak ta lala innaczej to tylko mżonka same rokladnie sil bez szans, miło ze ktos podjął wezwanie, jak dla mnie okiem obeswatora bez szans, ale i tak gratuluje jak by nie było warto, pozdrawiam

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. gosc węgorzewo #2763413 | 83.17.*.* 17 lip 2019 10:26

  malo prawdopodobne ale sukcesów, na moje oko nie da rady szkoda początki sa łatwe koncówka nie do przejscia.... mimo to i tak gratuluje podejscia :)zbyt wielki wysiłek

  odpowiedz na ten komentarz

 3. WOW #2762935 | 82.177.*.* 16 lip 2019 11:48

  POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5