Oto one – Super Sołtyski Powiatu Węgorzewskiego

2019-03-23 12:00:00(ost. akt: 2019-03-23 12:00:23)

Autor zdjęcia: archiwum GO

W piątek (22 marca) w Olsztynie odbyła się uroczysta gala "Super Sołtys 2019". Podczas uroczystości poznaliśmy zwycięzców, a raczej zwyciężczynie naszego plebiscytu, bowiem wszystkie trzy statuetki zgarnęły panie.
Najwięcej głosów otrzymała od Edyta Gromadowska – sołtys Radziszewa (gmina Pozezdrze). Dzięki Waszym głosom pani Edyta otrzymała statuetkę Złotego Sołtysa Powiatu Węgorzewskiego. Liderka plebiscytu przyznaje, że funkcja sołtysa, to ogromny zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność.


— Jestem sołtysem Radziszewa od 2016 roku — mówi pani Edyta. — Bycie sołtysem to nie tylko zaszczyt, to też ogromna odpowiedzialność, poświęcenie, zrozumienie i współpraca. Praca sołtysa to jedna z najtrudniejszych funkcji w społecznościach wiejskich. Dziękuję za docenienie mojej pracy i za obdarzenie mnie swoim zaufaniem. Chciałam też podziękować swojej rodzinie, która zawsze jest przy mnie. W szczególności dziękuje swoim mieszkańcom i nowo wybranej Radzie Sołeckiej – bez ich pomocy nic by się nie udało. Jesteście dla mnie jak rodzina.

Drugie miejsce i tym samym tytuł Srebrnego Sołtysa Powiatu Węgorzewskiego otrzymała Krystyna Żołondek, sołtys Kut (gmina Pozezdrze). Pani Krystyna sprawowała funkcje sołtysa dwie kadencje i jak przyznaje, najwięcej satysfakcji dawał jej kontakt z mieszkańcami.


— Sołtysem Kut byłam dwie kadencje — mówi Krystyna Żołondek. — Tym co najbardziej sobie ceniłam w sprawowanej funkcji, był kontakt z ludźmi. Cieszyło mnie to, że mogliśmy wspólnie działać dla naszej wsi, że udało nam się integrować i bawić. Poparcie mieszkańców zawsze motywowało mnie do pracy. Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy, za zaufanie jakim zostałam obdarzona i za to, że mogłam być z Wami przez te wszystkie lata.


Trzecie miejsce i tytuł Brązowego Sołtysa Powiatu Węgorzewskiego otrzymała Bogusława Pyłypcio, sołtys Węgielsztyna (gmina Węgorzewo). Pani Bogusława podkreśla, że w funkcji sołtysa najbardziej ceni to, że wspólnie z mieszkańcami może podejmować ważne decyzje dla całego sołectwa. W kolejnej kadencji najbardziej życzyłaby sobie jeszcze lepszej i skutecznej współpracy z mieszkańcami.


— W poprzedniej kadencji byłam sołtysem 2 lata, a teraz zaczynam nową — mówi Bogusława Pyłypcio. — Cenię w tej funkcji możliwość rozmów z mieszkańcami i wspólne rozwiązywanie problemów. Cieszy mnie również to, że mogę wpływać na zmianę naszego sołectwa na lepsze. Jednak najbardziej cenię mieszkańców Węgielsztyna, którzy z miłą chęcią pomagają mi w rozwoju wsi co sprawia, że mam większą siłę i motywację do działania. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy chcieli, abym dalej pełniła funkcję sołtysa. Jest mi niezmiernie miło i dziękuję za zaufanie.
(mk)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5