Walczyli do ostatnich metrów. Załoga Agnieszki Grzelak z pucharem

2018-06-13 09:00:00(ost. akt: 2018-06-13 09:44:12)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Już po raz czwarty na Mazurach, odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 60 internetowych twórców podzielonych na 12 załóg. Zwyciężyć mogła tylko jedna z nich.
Regaty YouTuberów to wydarzenie, którego misją jest promowanie idei żeglarstwa, regionu Mazur oraz aktywnego wypoczynku wśród młodych osób. Z tą myślą Bartek Milewski ze szkoły żeglarskiej Róża Wiatrów stworzył pierwsze tego typu wydarzenie dedykowane twórcom YouTub'a.

— Już od czterech lat najpopularniejsi YouTuberzy przyjeżdżają do nas, aby spróbować swoich sił w żeglarstwie — mówi Bartek Milewski. — Z każdym rokiem frekwencja jest coraz większa, przybywa wielu nowych uczestników, a co za tym idzie rywalizacja staje się jeszcze bardziej zacięta. W tym roku na starcie regat pojawiło się aż 60 uczestników, dla których poza udziałem w żeglarskich Mistrzostwach Polski, była to również okazja do spotkania się z innymi twórcami oraz fanami, którzy licznie przybyli dopingować swoich idoli.

Ostatnie dwie edycje zdominowane były przez ekipę Śmiechawy TV oraz Cybermariana. Aż dwukrotnie stawali oni na najwyższym stopniu podium. W tym roku ich dobrą passę przełamać chciało aż 11 załóg, które podczas trzech biegów wyścigowych rywalizowały ze sobą do ostatnich metrów. Ostatecznie po złote medale i Puchar Róży Wiatrów sięgnęła załoga kapitan Agnieszki Grzelak z Aleksandrą Długołęcką, Patrycją Wolff, Dominikiem Rupińskim, Filipem Kłodą (SMAV) oraz sternikiem Zdzisławem Smoczyńskim.

— Nie spodziewaliśmy się tego zwycięstwa. Poza Filipem dla nas wszystkich był to debiut w Regatach YouTuberów, ale wszyscy ciężko pracowali na pokładzie zgodnie z instrukcjami naszego sternika i to przełożyło się na nasz sukces — opowiadała po ceremonii dekoracji zwycięska załoga Agnieszki Grzelak. — Wielkie emocje, niesamowita przygoda i łzy szczęścia. To był najlepszy weekend w całym roku!

Na drugim stopniu podium, kolejny rok z rzędu, zameldowała się załoga 5 sposobów na z Kuzynem Hindusem. Zaraz za nimi, z takim samym dorobkiem punktowym, ale niższą lokatą w ostatnim biegu załoga z DeeJay`em, Worotem, Luure, Rudym Człowiekiem, Sadamem i sterniczką Magdą Sadowską.

Jak co roku, Regaty YouTuberów to nie tylko dobra zabawa i sportowa rywalizacja, ale także okazja do niesienia pomocy. Zgodnie z tradycją, zwycięzcy z poprzedniej edycji przypada w gestii wybór celu, na który zbierane będą środki. Decyzją Cyber Mariana – ubiegłorocznego Mistrza Polski, wsparcie po IV edycji otrzyma Fundacja Pokonaj Raka. W minioną sobotę po zakończeniu żeglarskich zmagań, odbyła się ponad dwugodzinna transmisja na żywo z udziałem wszystkich uczestników wydarzenia, którą dotychczas obejrzało ponad 130 000 osób.

Podczas charytatywnego streama widzowie mogli wpłacać nawet drobne kwoty na rzecz fundacji. W ten sposób Cyber Marian wraz z innymi twórcami uzbierali łącznie aż 8.426,32zł, z czego aż 2.000zł trafiły od Micha, autora kanału Miłośnicy 4 kółek. Już wkrótce wszystkie pieniądze zasilą konto fundacji. (Materiały prasowe)

Klasyfikacja generalna:
I miejsce: Agnieszka Grzelak, Aleksandra Długołęcka, Dominik Rupiński, SMAV, sternik: Zdzisław Smoczyński
II miejsce: 5 sposobów na, Kuzyn Hindus, sternik: Robert Wolny
III miejsce: DeeJay, Worot, Luure, Rudy Człowiek, Sadam, sternik: Magdalena Sadowska
IV miejsce: Wojtek Szumański, Cyber Marian, Marianna, Max Makowski, Autostopem na koniec świata, sternik: Dawid Adamski
V miejsce: Śmiechawa TV, sternik: Szymon Micsutka
VI miejsce: Madeline Gavi, Ihanio, Epic Cheat Meal, Bartek bez przepisu, sternik: Marcin Płuciennik
VII miejsce: Waksy, Nieprzygotowani, sternik: Tomasz Ostaszewski
VIII miejsce: Astrofaza, EMCE Kwadrat, Matura to Bzdura, sternik: Grzegorz Walczak
IX miejsce: Wybrakowana, CTSG87, MrSetoKami, Sou Shibo, That`s Alien, El Buczo: Remigiusz Kapcia
X miejsce: Czas Gentlemanów, Motodoradca, Porady Rowerowe, Miłośnicy 4 kółek, sternik: Marek Lipski
XI miejsce: Sprytne Babki, sternik: Marek Tyburcy
Dyskwalifikacja załogi: Ajgor Ignacy, Magic of Y, CzugA, Beksy, sternik: Bolesław Oleksy
(Materiały prasowe)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5