Trzymają formę od najmlodszych lat!

2017-09-14 17:32:00(ost. akt: 2017-09-14 17:50:46)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Za nami XI edycja programu „Trzymaj Formę”. Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej. Promuje on zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną, pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie.
Działania programowe kierowane są nie tylko do uczniów, ale i rodziców, ponieważ to oni wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, jest przykład samych rodziców. Właśnie dlatego zaangażowanie rodziców jest kluczowe i stanowi najskuteczniejszą metodę promocji zdrowego stylu życia całej rodziny.

W powiecie węgorzewskim XI edycja programu, której hasło brzmiało „Trzymaj formę aktywnie i zdrowo” realizowana była przez 4 szkoły podstawowe i 4 gimnazja. Uczniowie i koordynatorzy szkolni z zaangażowaniem realizowali przedsięwzięcie poprzez organizację m.in. konkursów, happeningów, pokazów i degustacji zdrowej żywności. Udział w programie oprócz samych uczniów wzięli także rodzice, nauczyciele, pielęgniarki medycyny szkolnej oraz lokalne samorządy i stowarzyszenia.

PSSE w Węgorzewie w ramach programu organizowała zajęcia edukacyjne, szkolenia, stoiska informacyjno- edukacyjne oraz konkurs fotograficzny „Odżywiam się zdrowo, czuję się odlotowo”. Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Patronat nad realizacją programu „Trzymaj formę” w woj. warmińsko-mazurskim sprawuje Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.
(red)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5