Wykopki u sołtysa po raz trzeci

2017-09-11 12:19:01(ost. akt: 2017-09-14 11:49:25)
Wspomnienie ubiegłorocznych "Wykopków u Sołtysa"

Wspomnienie ubiegłorocznych "Wykopków u Sołtysa"

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

W piątek (15 września) o godzinie 17.00 zapraszamy do Stulich na trzecią edycję "Wykopków u Sołtysa". W tym roku w ruch pójda motyki.
Stulichańskie "Wykopki u Sołtysa" z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Po ubiegłorocznych społecznych pracach polowych w duchu okresu PRL, nadszedł czas na powrót do wykopków przy pomocy motyk. Po wspólnej pracy polowej organizatorzy zapraszają uczestników na ognisko z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami, konkursy, a także wykład dr. Jerzego Łapo. Zapraszamy wszystkich, bez ograniczeń wiekowych! Stroje z epoki feudalnej zalecane! (Jeśli ktoś dysponuje wiklinowym koszem do zbierania ziemniaków – prośba o zabranie ze sobą).
*W razie deszczu, impreza zostanie przeniesiona na kolejny tydzień.


Uchylając rąbka tajemnicy: czeka nas wizyta czcigodnego gościa, ponoć ma przyjechać sam Jerzy Andrzej Helwing! Będą konkursy sprawnościowe dla dorosłych i dzieci. Najmłodsi będą mogli się wykazać rysując najpiękniejszego ziemniaka, a starsi ułożyć fraszkę albo mały wierszyk o „kartoflu”. W tym roku rywalizacja odbywać się będzie o „Srebrzane Motyki”. Gospodynie ze Stulich i okolic szykują smakołyki (w tym roku mają „rządzić” naleśniki i pierniki, będzie też mielona słonina z przyprawami, do tego kiszone ogórki). Odbędą się także warsztaty pieczenia tradycyjnych gofrów na starych gofrownicach.

Dr Jerzy Łapo:


Jak dojechać?
Dojazd z Węgorzewa: najpierw drogą nr 63 = do Maciek, za Maćkami na najbliższym skrzyżowaniu należy skręcić w prawo (drogowskaz Pawłowo 6), dojechać do przystanku autobusowego w Stulichach i za nim skręcić w prawo i jeszcze polną drogą 400 m i będziesz u celu.


Organizatorzy:
Stulichańskie Stowarzyszenie Wspierania Sportów Konnych i Wodnych wraz ze społecznością wsi Stulichy, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie.
(mk)2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5