Dożynkowy rozkład jazdy - powiat węgorzewski

2017-08-21 10:20:00(ost. akt: 2017-08-29 19:47:44)

Autor zdjęcia: pixabay.com

26 sierpnia – Sąsiedzkie Święto Wiochy Guja-Wesołowo-Biedaszki
Biesiada i wspólna impreza rozpocznie się o godzinie 11.00. Miejsce wydarzenia – boisko przy świetlicy w Gui. W planach gry, zabawy, konkursy. Nie zabraknie regionalnych przysmaków i zabawy do białego rana.

3 września – Dożynki Parafialne w Węgielsztynie.
Rolnicy uczczą zakończenie żniw i prac polowych oraz podziękują za zebrane plony.Świeto plonów rozpocznie się o godzinie 12.00 mszą święta w kościele parafialnym. Po uroczystym przywitaniu gości, na boisku wiejskim odbędzie się część artystyczna. Od godziny 15.00 rozpocznie się zabawa oraz gry, zabawy i konkursy.

3 września – Dożynki Parafialne w Czerwonym Dworze.

Dożynki rozpoczną się o godzinie 13.00 mszą polową. Po nabożeństwie rozpocznie się zabawa.

8 września – Dożynki Diecezjalne w Pozezdrzu
Dożynki Diecezjalne rozpoczną się o godz. 10.00. W kościele parafialnym odbędzie się prezentacja wieńców dożynkowych. O godzinie 11.00 rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura,
Biskupa Ełckiego. Harmonogram – KLIK

9 września – Dożynki Sołeckie w Janówku
Zakończenie prac polowych świętowac będą mieszkańcy sołectwa Janówko. Impreza rozpocznie się o godzinie 19.00. Dla dzieci przewidziano gry, zabawy i trampolinę, dorośli biesiadować będą przy wspólnym stole. Po godzinie 22.00 rozpocznie się potańcówka do białego rana.

10 września – Dożynki Powiatowe w Budrach
Złote kłosy zbóż, pachnące siano, śmiech i muzyka – właśnie tak zapowiada się powiatowe święto plonów w Budrach. Organizatorzy dożynek przygotowali atrakcje dla dorosłych i dzieci. Najmłodsi uczestnicy, będą mogli wziąć udział zabawach i animacjach, na starszych uczestników czekają liczne konkursy i konkurencje. Podczas święta plonów komisja tradycyjnie wybierze najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Na kolorowych stoiskach będzie można podziwiać wyroby rękodzielników i spróbować potrawy przygotowane przez sołectwa. 10 września spotkamy się w Budrach, by jak co roku podziękować za udane plony.
Harmonogram dożynek – KLIK


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5