Budry zapraszają na Dożynki Powiatowe

2017-08-17 12:53:46(ost. akt: 2017-09-07 15:28:48)

Autor zdjęcia: Archiwum WT

Dożynki są ukoronowaniem całorocznego trudu i pracy gospodarzy. Obchodzone są po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych. W tym roku, powiatowe święto plonów odbędzie się 10 września w Budrach.
Złote kłosy zbóż, pachnące siano, śmiech i muzyka – właśnie tak zapowiada się powiatowe święto plonów w Budrach. Organizatorzy dożynek przygotowali atrakcje dla dorosłych i dzieci. Najmłodsi uczestnicy, będą mogli wziąć udział zabawach i animacjach, na starszych uczestników czekają liczne konkursy i konkurencje. Podczas święta plonów komisja tradycyjnie wybierze najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Na kolorowych stoiskach będzie można podziwiać wyroby rękodzielników i spróbować potrawy przygotowane przez sołectwa. W trakcie dożynek zostanie także przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz Łukasza Filipka. Na kiermaszu różności z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 10 września spotkamy się w Budrach, by jak co roku podziękować za udane plony. Poniżej przedstawiamy harmonogram dożynek.
(red)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5