Dwa dni zabaw w otoczeniu gwiazd

2016-08-05 10:52:04(ost. akt: 2016-08-05 13:45:35)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

Dni Węgorzewa to wydarzenie o wieloletniej tradycji. Jak co roku nie brakowało ciekawych atrakcji dla najmłodszych oraz występów znanych muzyków. Nie zabrakło również kompleksu rekreacyjnego dla dzieci, dobrej, regionalnej strawy i uśmiechów.
Dni Węgorzewa to festyn, który od kilku dobrych lat przyciąga tłumy ludzi z różnych miast. W ciągu dwóch dni, Plac Wolności zamienia się w prawdziwą mekkę atrakcji dla dzieci i scenicznych występów rozmaitych muzyków, znanych w całym kraju. W zeszłym roku mieliśmy przyjemność wysłuchania Bednarka, w tym roku natomiast gwiazdą wieczoru była Doda, która zagrała na zamknięciu festiwalu.
Pierwszego dnia organizatorzy zadbali o to aby scena zatańczyła dla tych najmłodszych.

Od godz. 18.00 występowali na niej Bananas Band, będący programem animacyjnym dla dzieci, zespół tańca ludowego Czeremosz oraz zespoły taneczne z klubu 11 MPA. Wieczór umilał nam z kolei znany aktor telewizyjny i teatralny Zbigniew Zamachowski ze swoim recitalem. Tuż po nim weszły Elektryczne Gitary, które rozkręciły publiczność takimi znanymi utworami jak "Co ty tutaj robisz", "Dzieci wybiegły" i wiele innych.

Drugi dzień stanowił pod tym względem punkt kulminacyjny. W sobotę impreza rozpoczęła się "Smerfnymi Hitami" aby następnie ustąpić miejsca sekcji orkiestry dętej WCK.
Po godz. 20.00 na scenie pojawili się wyjadacze rocka z kapeli Trzy Korony, założonej przez Krzysztofa Klenczona w latach 70'tych.

Dzięki mocnym, rockowym melodiom, publiczność była gotowa na przywitanie Dody, która weszła z lekkim opóźnieniem ale zrekompensowała to swojej publiczności wieloma znanymi i lubianymi przebojami.

Tak podsumowuje tę imprezę dyrektor WCK, Mirosław Błudzień.
— Każdy z występów oceniam bardzo wysoko za ich profesjonalizm. Moim faworytem pierwszego dnia był Zbigniew Zamachowski. Wielki ukłon w stronę nieprzeciętnej dykcji tego aktora. Mimo słabej pogody, jaka nas spotkała to każdy artysta dał z siebie wszystko. Zamykający festiwal, występ Dody był również utrzymany na wysokim poziomie.
(dp.)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5