Petycja w sprawie odwołania dyrektora WCK

2016-07-21 12:22:00(ost. akt: 2016-07-21 13:34:14)
Piotr Tymcio

Piotr Tymcio

Autor zdjęcia: Piotr Tymcio

"Promocja w Węgorzewie leży" tak jedną z miejskich imprez podsumował na naszej stronie internauta. Negatywnych opinii przybywało, aż w końcu czara goryczy się przelała. Od ponad tygodnia ludzie przekazują sobie petycję, która krąży w internecie i uderza w dyrektora WCK.
13 lipca na fanpage'u Kraina Wielkich Jezior Mazurskich pojawiło się wydarzenie oraz elektroniczna petycja skierowaną do burmistrza Węgorzewa w sprawie odwołania dyrektora WCK. W petycji stworzonej przez Piotra Tymcio czytamy:

— Żądamy rozpisania konkursu na nowego dyrektora, który będzie oddany sprawie i będzie dbał o kulturę w naszym mieście ze swojej własnej wewnętrznej potrzeby, a nie dlatego, że ma taką pracę. Chcemy, by od czerwca do końca sierpnia nie było wolnego dnia bez występów na placu wolności. Chcemy żeby turysta przyjeżdżający do miasta miał się tu po co zatrzymać i co zobaczyć. Nawet jeśli będą to występy lokalnych grup pasjonatów muzyki, poezji czy teatru.

Petycja ma być głosem społeczeństwa, które chce natychmiastowych zmian. Społeczeństwa, które nie zamierza dłużej siedzieć z założonymi rękami. Poruszony problem, uderza nie tylko w dyrektora Węgorzewskiego Centrum Kultury, ale także w całe Biuro Promocji Gminy Węgorzewo.

— Do stworzenia petycji pchnęło mnie generalne niezadowolenie z odbywających się imprez oraz to w jaki sposób są promowane — mówi Piotr Tymcio, autor petycji — To nie jest tylko i wyłącznie moja opinia, to jest opinia wielu osób. Impulsem do złożenia tej petycji był jeden z wątków na facebooku, który dotyczył spraw promocji imprez w Węgorzewie. Pomyślałem wtedy, że to niezadowolenie obywateli z działań WCK oraz biura promocji jest powszechne, a jedyne czego brakuje to takiego jawnego komunikatu, który dotrze do władz. Ludzie osobno myślą to co myślą, ale wszystkie te myśli trzeba zebrać razem i przedstawić naszym włodarzom, powiedzieć stanowczo: jesteśmy niezadowoleni!

Cały artykuł wraz z odpowiedzią dyrektora Węgorzewskiego Centrum Kultury możecie przeczytać już jutro w "Węgorzewskim Tygodniu". Zapraszamy do lektury!

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pipi #2032875 | 89.229.*.* 24 lip 2016 22:50

  Wiadomo przeciez kto pracuje w Biurze Promocji. Jak się dostaje robotę za pomoc w wyborach to potem można leżeć do góry bębnem. Generalnie ręka rękę myje i jak nie pogonimy góry to nic sie nie zmieni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 2. niezadowolona #2032866 | 178.36.*.* 24 lip 2016 22:33

  Jako mieszkanka Węgorzewa również jestem niezadowolona z działalności WCK. Czytając odpowiedź dyrektora WCK w ostatnim wydaniu WT, Pan Dyrektor powoułuje się na statut działalności Domu Kultury nie mając sobie nic do zarzucenia, przytacza szereg działalności, które prowadzone są w WCK ( coś musi się dziać). Koncerty znanych wokalistów jednym przypadną do gustu, drugim nie, "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził". To jest oddzielna kwestia. Można by było przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców jeszcze przed sezonem i na tej podstawie dobierać woklaistów. Ale nie w tym rzecz. To co jest już zorganizowane nie ma żadnego rozgłosu. Strona WCK nie jest uaktualniania. Nikt nie wstawia zdjęć z tego co się wydarzyło, chociaż z większych imprez. Najprostszy przykład: spójrzmy na działalność naszych lokalnych GOK-ów. O imprezach z Buder czy Pozezdrza wiem zawsze choćby ze słyszenia. Pełno informacji na fb, plakaty itd. Nawet organizowane przez sołectwa lokalne imprezy są bardziej rozpromowane niż te większej skali organizowane przez WCK mające szczególnie znaczenie w sezonie turystycznym. O imprezach na placu wolności dowiaduje się czasami dopiero przechodząc obok i słysząc dobiegające głosy..Gminne Ośrodki Kultury mają prężnie działające profile na fb, zaawsze plakaty i ciekawe zachęty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Zenek #2032562 | 89.229.*.* 24 lip 2016 11:46

   Ale afera :))))) Trochę to śmieszne -głos społeczeństwa, a tu 84 podpisy. A kim jest ten pan Tymcio, że reprezentuje społeczeństwo? Gazeta tez super, od siebie nic, tylko powtarza to, co w petycji. Nawet zdjęcie dyrektora to samo dali. I to jest obiektywizm? Żenada.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. miejscowy #2032526 | 89.229.*.* 24 lip 2016 10:47

    Nigdy ale to nigdy dobrym dyrektorem WCK w Węgorzewie nie będzie mieszkaniec Giżycka. Śmiem podejrzewać, że niektóre działania tego Pana są celowe. Bo w jego interesie jest dobro Giżycka a nie Węgorzewa. To, że Węgorzewo spada w notowaniach i w promocji kultury na psy to już jest fakt ogólnie znany. Wielu moich znajomych pyta wprost, co się stało z Waszym pięknym miasteczkiem ? Kiedyś były szanty, imprezy na kołach przy JW, występy kapel, koncerty na moście,itd. Dzisiaj promuje się tylko występy Czeremosza :) Wszędzie czuć wioskę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. oloui #2031723 | 31.0.*.* 22 lip 2016 22:02

     wystawic sprzęt i operatora z WCK OCHOTNICY NIECH GRAJA CO WIECZÓR JEST WIELE TALENTÓW W VEGAS

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (10)
    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5