Światowe Dni Młodzieży w Węgorzewie

2016-07-14 18:00:00(ost. akt: 2016-07-15 10:49:20)

Autor zdjęcia: mm

Światowe Dni Młodzieży to spotkania młodych katolików zapoczątkowane przez Jana Pawła II w 1985 r. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu i co trzy lata skupiają młodzież z całego świata.
W tym roku XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie. Na motto tegorocznych dni, Ojciec Święty Franciszek wybrał piąte z ośmiu błogosławieństw, wypowiedzianych przez Jezusa w Jego Kazaniu na brzegu Jeziora Galilejskiego: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

Wszyscy, którzy nie mogą dotrzeć do Krakowa mogą świętować w Węgorzewie. Serce naszego miasta będzie bić w rytmie serc naszej młodzieży.

— Od następnej środy do poniedziałku (20-25 lipca 2016 r.) nasze miasto stanie się namiastką Krakowa podczas Światowych Dni Młodzieży — będziemy gościli grupę pielgrzymów z Litwy— mówi jeden z wolontariuszy przygotowujących Światowe Dni Młodzieży w Węgorzewie.— Dla wielu z nas będzie to czas wzajemnej integracji, wspólnej zabawy, a przede wszystkim ważne, duchowe przeżycie.

Przy organizacji tego wydarzenia bardzo aktywnie włączyła się młodzież z naszego miasta oraz rodziny, które podjęły się ugościć pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu poprzez udział w Mszach Świętych, Drodze Krzyżowej ulicami miasta oraz specjalnie zorganizowanym przez Węgorzewskie Centrum Kultury koncercie zespołu kameralnego „Pro Musica Antiqua”.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5