Katarzyna Kozakiewicz pierwsza na podium w Mantovie!

2016-04-13 15:03:44(ost. akt: 2016-04-13 15:56:19)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Aż 29 medali przywiozła kadra Polski juniorów z międzynarodowych zawodów kajakarskich, które w miniony weekend odbyły się we włoskiej miejscowości Mantova. Nasza zawodniczka, Katarzyna Kozakiewicz jak zwykle pokazała klasę i do Węgorzewa wróciła ze złotem.
W zawodach, które trwały od 9 do 10 kwietnia wystartowało prawie 400 zawodników i zawodniczek. Oprócz reprezentacji Polski w zawodach udział wzięli kajakarze z Węgier, Szwajcarii, Izraela, Słowenii, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Francji i Austrii. Wśród polskich reprezentantek nie mogło oczywiście zabraknąć naszej węgorzewskiej dumy – Katarzyny Kozakiewicz, która w swojej konkurencji (C1 200 juniorek) zmiotła rywalki z podium, zajmując zaszczytne pierwsze miejsce.

Węgorzewianka znana jest z determinacji i ambitnego realizowania treningowych planów, jednak tym razem wynik zaskoczył ją samą.
— Nie spodziewałam się pierwszego miejsca — tłumaczy Katarzyna Kozakiewicz. — Kiedy się dowiedziałam się, że jadę na zawody, miałam miałam mało czasu aby się do nich przygotowywać. W sumie były to początki mojego schodzenia na wodę ale udało się – wygrałam. Początek sezonu uważam za udany, jest to dla mnie motywacja do ciężkiej pracy, aby uzyskać jeszcze lepsze osiągnięcia.

Dla naszej kajakarki to zwycięstwo zdaje się być dopiero rozgrzewką, jak sama mówi, na dobre wyniki trzeba bardzo ciężko pracować, a przecież wszyscy wiemy jak ambitnie do swoich wyników i osiągnięć podchodzi Kasia.
— Za dwa tygodnie mam konsultacje szkoleniowe, w maju mistrzostwa długodystansowe, a w czerwcu eliminacje na mistrzostwa świata i Europy — wylicza mistrzyni. — Ogólnie muszę ciężko trenować, bo konkurencja na mistrzostwach świata czy Europy jest bardzo mocna. Myślę że następne starty będą równie dobre jak ten.

Kasiu, po raz kolejny gratulujemy i życzymy realizacji wszystkich planów. Niech ten świetnie rozpoczęty sezon trwa i przynosi same sukcesy!
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ona #1975201 | 89.229.*.* 13 kwi 2016 16:24

    Gratulacje!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ogrodnik #1975182 | 83.9.*.* 13 kwi 2016 15:49

    Pani Katarzyno wielkie gratulacje! Tak trzymać!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5