„Podziel się kilometrem” na XI Półmaratonie Węgorza!

2015-04-24 15:27:57(ost. akt: 2015-04-30 01:05:10)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora akcji "Podziel się kilometrem"

Aż 10 zł za 1 km na profesjonalnej bieżni lub rowerku stacjonarnym! Akcja „Podziel się kilometrem” organizowana jest przez PZU i ma na celu zachęcanie Polaków do wspólnego biegania i pomagania potrzebującym.
Poprzez udział w kampanii, każdy ma szansę wspomóc charytatywny cel, jakim w tym roku jest wsparcie węgorzewskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Empatia”. Słów kilka o samej organizacji: swoją działalność rozpoczęła w czerwcu 2001, a jej głównymi założeniem jest nieodpłatna pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom oraz opiekunom, popularyzowanie problematyki osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym oraz organizowanie i prowadzenie różnych form lecznictwa, edukacji i opieki adresowanych do osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie jest również inicjatorem wielu działań mających na celu poprawę jakości życia osób zmagających się z chorobą lub jej skutkami. Jedynym z największych dotychczasowych sukcesów „Empatii” jest utworzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, który od listopada 2004 roku nieprzerwanie dąży do stwarzania warunków i przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia oraz skupia się na nauce radzenia sobie w życiu codziennym i nowych sytuacjach. To i tak wielki skrót tego, co dla osób niepełnosprawnych robi stowarzyszenie, przede wszystkim jest to walka o godne życie i funkcjonowanie każdego z podopiecznych.

Jak widać cel jest słuszny, a pomoc w jego realizacji wcale nie taka trudna. Uczestnik biegu, kibic, rodzic, dziadek, przechodzień, ksiądz, nauczyciel, przedstawiciel lokalnych władz, policjant, sportowiec czy kanapowiec, a przede wszystkim ja i Ty-wszyscy mamy szansę pomóc. Wykorzystajmy tę okazję, bo następna taka (mamy nadzieję) dopiero za rok. Nie czujesz się na siłach pobiec? Przyjdź i dystans chociaż 1 km pokonaj na rowerku, w zamian otrzymasz wielki łyk endorfin, oraz satysfakcję, że dołożyłeś swoją cegiełkę do słusznej kampanii.Już po raz dziewiętnasty odbędą się majowe biegi uliczne Mazury Cud Natury. W zeszłym roku na starcie stanęło aż 700 młodych sportowców. Dzieci i młodzież podzielono na 20 kategorii wiekowych. Organizatorzy podkreślają, że z roku na rok bieganie cieszy się coraz większa popularnością zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych. O tegorocznych biegach przeczytamy więcej w nadchodzącym wydaniu WT, a tymczasem w imieniu organizatorów zapraszamy do zakładki poświęconej biegom ulicznym na stronie OSiRu:
kliknij tutaj

Dzieci i młodzież na start!:

(mk)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jordi jr #1721271 | 89.229.*.* 24 kwi 2015 18:53

    Świetna inicjatywa. Brawa dla organizatora znaczy OSiR-u. Pobiegnę "na bank".

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5