„Przełajowy bieg po zdrowie” w Pozezdrzu (18 maja)

2024-05-08 13:00:00(ost. akt: 2024-05-08 10:30:37)

Autor zdjęcia: SP Pozezdrze

18 maja 2024 r. Uczniowski Klub Sportowy działający przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu wznawia swoją działalność. Nadrzędnym celem klubu jest upowszechnianie sportu i rekreacji wśród mieszkańców Gminy Pozezdrze i Powiatu Węgorzewskiego. Zostały trzy tygodnie, aby dołączyć do pierwszego wydarzenia, jakim jest „Przełajowy bieg po zdrowie”.
W programie imprezy znajdą się biegi na 7 dystansach od 100 m do 4500 m, przełajowe zmagania przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Biegacze będą pokonywać leśne ścieżki, dukty i pagórki pozezdrzańskiego lasu. W szranki może stanąć nawet 300 zawodników.


Na starcie uczestnicy zostaną zaopatrzeni w numery startowe. Na mecie na każdego uczestnika będzie czekał dyplom, dodatkowo w każdej kategorii wiekowej zostaną wyłonione trzy miejsca, zwycięzcy zostaną nagrodzeni medalami oraz nagrodami. W oprawie imprezy biegowej znajdą się stoiska z ciepłą przekąską, słodkim poczęstunkiem, napojami, zaś na najmłodszych będzie czekała rozrywka w postaci kreatywnych warsztatów poprowadzonych przez młodych wolontariuszy.

Cała trasa zostanie zabezpieczona i oznakowana, na miejscu zapewniona będzie opieka medyczna.

Biegi przełajowe to nie tylko walka o jak najlepsze rezultaty, ale także okazja do spotkań z „biegowymi” znajomymi, budowania wartościowych relacji, a dzięki włączeniu w program imprezy zawodów dla dzieci i młodzieży, również do aktywnego spędzenia czasu z rodziną.

Rejestracja już ruszyła. Możliwe będę również zapisy w dniu zawodów w godz. 8.30. Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na naszym profilu na Facebooku oraz stronie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu w zakładce Uczniowski Klub Sportowy.

Podejmij wyzwanie! Zapewniamy rywalizację i dobrą zabawę.
Organizatorzy

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5