Szykujcie się do wielkiej bitwy

2014-07-10 11:21:23 (ost. akt: 2014-07-11 14:02:58)

Na szkotowskich polach znowu rozegra się wielka bitwa. Naprzeciw siebie Niemcy, Brytyjczycy, Turcy, Litwini, Białorusini, Rosjanie, Ukraińcy, Węgrzy, Słowacy i Polacy. Nie zabraknie strzałów, wybuchów i eksplozji. Na szczęście tym razem nikt nie zginie, bo będzie to tylko rekonstrukcja wielkiej bitwy pod Tannenbergiem, którą na szkotowskich polach stoczono 100 lat temu.

Szykujcie się do wielkiej bitwy
— To będzie naprawdę wielkie wydarzenie na ogromną skalę – zapewnia wójt Kozłowa Jacek Jankowski, główny organizator imprezy. Do udziału w wielkiej bitwie zgłosili się rekonstruktorzy z 10 krajów. Wzgórze Scottaw, pod którym w 1914 roku rozegrała się wielka bitwa, znowu zamieni się w miejsce walki. Naprzeciw siebie staną rekonstruktorzy z całej Europy i przeniosą nas w czasie. — Będzie można poczuć iście wojenny klimat — dodaje wójt.

Obchody wielkiej bitwy rozpoczynają się już w czwartek 24 lipca. Wszyscy, którzy przyjadą do Szkotowa będą mogli zwiedzić obóz wojskowy i zobaczyć jak żyli w czasie walki żołnierze z różnych armii. Namiastka mazurskiej wsi, wiatraki i latryna, to tylko niewielka część tego, co przygotowali organizatorzy.

Już w piątek 25 lipca będzie można zwiedzać pole bitwy oraz wziąć udział w festiwalu kultury polskiej, niemieckiej i rosyjskiej, który odbędzie się w oddalonej o 17 km Browinie. Tam również będzie można spróbować jadła z I Wojny Światowej, wieczorem obejrzeć małą inscenizację bitwy.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (5)

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. TROCHĘ HISTORII #1444196 | 178.215.*.* 21 lip 2014 21:01

    PO OBU STRONACH WALCZYLI RÓWNIEŻ POLACY PODDANI ZABORCÓW. TO PO WYDARZENIACH I WOJNY ŚWIATOWEJ POLSKA UZYSKAŁA NIEPODLEGŁOŚĆ PO 123 LATACH NIEWOLI.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Polak #1436496 | 83.24.*.* 11 lip 2014 17:12

    A co mnie to obchodzi. To nie był sukces Polski.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)