Nad jeziorem i na rowerze

2014-04-23 12:29:05(ost. akt: 2014-05-17 13:53:29)

Autor zdjęcia: Andrzej Kowalski

Gmina Kozłowo to nie tylko wspomnienia po bitwie pod Tannenbergiem w 1914 roku. Gmina stawia na turystykę i zaprasza nad jeziora: Szkotowskie i Kownatki.
JEZIORA

Jezioro Szkotowskie: Czyste, przyjazne dzieciom i wędkarzom

Zapraszamy na dzikie plaże przy jeziorze Szkotowskim, Tym, co najbardziej od lat przyciąga rzesze turystów nad te jezioro jest czysta i płytka przy brzegu woda, przyjazna dzieciom i nieumiejącym pływać.

Jezioro Szkotowskie zajmuje powierzchnię 41,3 ha. Maksymalna głębokość 6,2 m.

Jezioro jest wspaniałym miejsce dla wędkarzy. Występują w nim szczupaki, liny, leszcze, karasie, węgorze

Nad jeziorem leży wieś Szkotowo.

Więcej o jeziorze Szkotowskim: kliknij tutaj

Wiecej o jeziorze Kownatki: kliknij tutaj


Jezioro Kowantki: dla wędkarzy i lubiących zabawę

Kownatki to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno rodzina, która będzie chciało miło spędzić czas nad wodą, młoda osoba chcąca się pobawić, jak i wędkarz marzący o "grubiej" rybie.

"Kownatki" czy też Jezioro Kownackie zajmuje 217 ha, jest maksymalnie głębokie na 31 m, szerokie do 1,2 km i długie na 3 kilometry. Znajdują się na nim trzy wyspy, w tym jedna o powierzchni 1,4 ha, dwie pozostałe są mniejsze i porośnięte trzcina.Jego wody są czyste i przejrzyste. Jego lewy brzeg jest piaszczysty, a dno kamienisto - piaszczyste.Kownatki to zbiornik typowo sielawowy. Dominują w nim także takie ryby jak: sieja, okoń, szczupak, leszcz, miętus i gruba płoć.Bardzo wydajnymi łowiskami okoni w Kownatkach są wschodnie i zachodnie stoki grzbietu ciągnącego się od półwyspu Lemiesze. Wyjątkowo grube okonie i sieje zamieszkują najgłębsze partie jeziora.W 2013, kiedy tereny wokół jeziora wydzierżawił nowy właściciel, plaże nabrały nowego blasku. Nawieziono nowy piasek, wybudowano parking oraz scenę, na której w każdą wakacyjną sobotę występuję gwiazdy disco-polo.


ŚCIEŻKI ROWEROWE


WARTO ZOBACZYĆ W OKOLICY: