Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świętajnie

2023-11-28 13:36:48(ost. akt: 2023-11-28 14:10:34)

Autor zdjęcia: GBP w Świętajnie

Z okazji Dnia Pluszowego Misia GBP w Świętajnie odwiedzili uczniowie. Podczas spotkania pierwszoklasiści poznali historię misia, wysłuchali fragmentów książki z misiowym bohaterem i zrobili wspólne zdjęcie.
Trudno znaleźć kogoś, kto na widok pluszowego niedźwiadka mimo woli się nie uśmiecha i nie wraca pamięcią do swojej ukochanej przytulanki z dzieciństwa. Dzień Pluszowego Misia powinno obchodzić każde dziecko – niezależnie od wieku dziecka i od wieku misia, a także jego wyglądu. Ulubione i najukochańsze misie dzieci to nie zawsze te najpiękniejsze, najdroższe, pachnące nowością i z metką znanego producenta. Bardzo często serce dziecka skrada właśnie typowy brzydal – szaro-bury, stary i odrapany, bez jednego oka. Niezależnie od tego, jak wygląda ulubiony miś dziecka, jest on bardzo często jednym z najlepszych przyjaciół. Z tego powodu zasługuje na swoje święto. Tym bardziej, że jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!
Obrazek w tresci

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Ta data nie jest zupełnie przypadkowa, ponieważ właśnie wtedy przypada rocznica stworzenia tej pluszowej zabawki. Nie jest to święto z długą tradycją. Zaczęto je obchodzić dopiero od kilkunastu lat – po raz pierwszy w 2002 roku, czyli w setne urodziny misia.
Obrazek w tresci

Święto Pluszowego Misia obchodzono w bibliotece w Świętajnie razem z uczniami klas 1 A i 1 B SP w Świętajnie. Młodzi czytelnicy przybyli na zajęcia razem z wychowawcami Anetą Pardą oraz Małgorzatą Gromadzką.
Każde dziecko przyniosło ze sobą swojego ukochanego pluszaka, którego zaprezentowało i przedstawiło kolegom.
Obrazek w tresci

Dzieci z opiekunami wysłuchały historię powstania pluszowego misia, zaśpiewały piosenkę o misiu, nauczyły się wierszyka oraz rozwiązały zagadki i quiz
o misiach.
Obrazek w tresci

Pani Barbara Gąska przeczytała uczniom opowiadanie Barbary Supeł "Bardzo senny niedźwiadek".
Obrazek w tresci

Na koniec spotkania każdy wykonał pracę plastyczną pt. "Mój przyjaciel miś" oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie z misiami.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5