Rozpoczęła się akcja "Oklaski za Odblaski: Bezpieczna Droga do Szkoły w Powiecie Szczycieńskim"

2023-11-19 09:00:00(ost. akt: 2023-11-18 23:36:51)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Szczytnie

Przed Sportową Szkołą Podstawową nr 4 w Szczytnie zainicjowano kolejną , tym razem jesienno-zimową odsłonę akcji "Oklaski za Odblaski". Jej głównym celem jest podniesienie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły.
Podczas powitania Starosta podkreślił wspólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Obrazek w tresci

W trakcie konferencji przekazano praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Zaleca się korzystanie z przejść dla pieszych, dokładne sprawdzanie ruchu przed przejściem przez ulicę oraz noszenie odblaskowych elementów, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności. Unikanie biegania po jezdni, podróżowanie w grupie oraz informowanie rodziców o planach powrotu do domu.
Obrazek w tresci

Podczas akcji "Oklaski za Odblaski" uczniowie otrzymali ulotki zawierające praktyczne wskazówki, które pomogą im świadomie uczestniczyć w ruchu drogowym oraz opaski odblaskowe.
Obrazek w tresci

Starosta Szczycieński Jarosław Matłach, podkreślił, że troska o uczniów jest priorytetem, a akcja "Oklaski za Odblaski" stanowi praktyczny krok w kierunku budowania świadomości i bezpieczeństwa.
Obrazek w tresci

Organizatorem akcji "Oklaski za Odblaski: Bezpieczna droga do szkoły w Powiecie Szczycieńskim" jest Starostwo Powiatowe w Szczytnie, wraz z partnerami: Komendą Powiatową Policji w Szczytnie, Bankiem Spółdzielczym w Szczytnie oraz Lokalną Organizacją Turystyczną w Szczytnie.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5