24-latek z gminy Rozogi podał dane brata, bo sam ma cofnięte uprawnienia do kierowania

2023-07-31 08:40:32(ost. akt: 2023-07-31 08:49:19)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierowcę audi. W trakcie kontroli mężczyzna podał fałszywe dane osobowe. Okazało się, że podane przez niego dane należą do jego brata. Chciał uniknąć odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Policjanci szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej w Szczytnie kierującego audi. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów i podał funkcjonariuszom swoje dane osobowe.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że wizerunek osoby, której dane podał kierujący nie zgadza się z kontrolowanym mężczyzną. Policjanci nie dali się zwieść i ustalili prawdziwe dane mężczyzny.

24-letni mieszkaniec gminy Rozogi przyznał mundurowym, że skłamał, ponieważ chciał uniknąć odpowiedzialności. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem.

Za wprowadzenie policjantów w błąd, 24-latek został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo, mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5