W Jedwabnie świętowali Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny

2023-06-19 08:35:14(ost. akt: 2023-06-19 08:39:43)

Autor zdjęcia: GOK Jedwabno

Dni Rodziny to wydarzenie, które ma sprzyjać integracji środowiska lokalnego. Ponadto jest to doskonała okazja do spędzenia razem miłych chwil, czas wspólnej zabawy oraz możliwość wyrażenia przez dzieci wdzięczności swoim rodzicom – za opiekę, dobre słowo, a przede wszystkim za miłość.
W Parku Gminnym w Jedwabnie odbyły się uroczystości z okazji XXV Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Świętowanie rozpoczęto tradycyjnie od Mszy Świętej poprowadzonej przez księdza Proboszcza Romana Lompę, po której kolorowy korowód na czele z dziećmi niosącymi transparenty, udał się na miejsce głównych uroczystości. Przybyłe rodziny z dziećmi powitał Adam Cudak - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie. W swojej przemowie odniósł się do tegorocznego hasła przewodniego, które brzmi: "Razem tworzymy rodzinę" podkreślając, że rodzina jest wspólnotą, w której wszyscy członkowie mają znaczenie i wnoszą coś wartościowego.
Obrazek w tresci

Część artystyczną obchodów otworzył Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie. Uczestnicy ŚDS zaprezentowali efektowne, solowe i grupowe występy muzyczne. Wspaniały koncert dały uczennice Zespołu Szkół w Jedwabnie przygotowane przez panią Barbarę Gnoza - Wawrzynkiewicz - Nadia Skwiot, Aleksandra Pietruczuk, Zosia Mierzejewska, Alicja Prusik, Nikola Urbańska, Marysia Dęby, Dominika Zalewska, Maria Piórkowska, Kornelia Pac, Julia Dobrosielska, Zuzia Deptuła oraz Wiktoria Kosiak. Na scenie pojawiły się także uczestniczki zajęć muzycznych, odbywających się w GOK w Jedwabnie: Marcelina Maciejczuk, Amelia Rogalska oraz Nikola Rydzewska prezentując nam owoce swoich ostatnich kilkumiesięcznych zmagań.
Obrazek w tresci

Kolejnym punktem programu był pokaz I Pomocy i obsługi urządzenia AED w wykonaniu OSP Jedwabno oraz pana Grzegorza Achremczyka z fundacji Autrimpus. Automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) to urządzenia, które mogą uratować ludzkie życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, dostarczając wstrząsy elektryczne. W takie urządzenia wyposażony jest oddział Banku Spółdzielczego w Jedwabnie oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnie, Szuci i Burdągu.
Obrazek w tresci

Dzieci i dorośli mieli do dyspozycji bezpłatne atrakcje: warsztaty kreatywne, stoisko z kolorowankami i grami planszowymi, stoisko z malowaniem twarzy, stoisko edukacyjno-animacyjne Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, punkt sportowy Gwardii Szczytno „Boks Jedwabno”, dmuchany plac zabaw, gofry, kanapki oraz pyszne ciasta.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5