Miejskie Przedszkole nr 9 w Szczytnie z prestiżową odznaką "Szkoła eTwinning"

2023-06-07 16:07:39(ost. akt: 2023-06-07 16:13:25)

Autor zdjęcia: Miejskie Przedszkole nr 9 „Kubuś Puchatek” w Szczytnie

Miejskie Przedszkole nr 9 „Kubuś Puchatek” w Szczytnie otrzymało prestiżową odznakę "Szkoła eTwinning" nadawaną przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury przy Komisji Europejskiej w Brukseli.
Miejskie Przedszkole nr 9 „Kubuś Puchatek” znalazło się wśród 78 wyróżnionych polskich szkół i przedszkoli. Powyższe wyróżnienie otrzymują placówki, które aktywnie realizują projekty edukacyjne na platformie Etwinning, w swoich działaniach uwzględniają współpracę na forum krajowym i międzynarodowym, aktywnie wdrażają nowatorskie pomysły, promują umożliwianie uczniom działania, włączanie i innowacyjność, współpracę i pracę zespołową oraz nowoczesne metody pedagogiczne.

Szkoły i przedszkola eTwinningu cieszą się oficjalnym uznaniem na poziomie europejskim jako przykład do naśladowania oraz tworzą sieć placówek wiodących i inspirujących do nieustannego rozwoju.

To wyróżnienie jest wyrazem docenienia pracy całego zespołu przedszkola, które weszło w skład specjalnej grupy Etwinning poświęconej wymianie dobrych praktyk i współpracy oraz otrzymało Zestaw Etwinning- tablicę i flagę - symbole uznania.

Zarówno pani dyrektor Bożena Paradowska, jak i wszyscy pracownicy przedszkola są bardzo dumni z uzyskanego wyróżnienia i zapewniają, że jest to dla nich motywacja do dalszej pracy.
Obrazek w tresci


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5