Gala boksu w Jedwabnie

2023-05-23 16:40:50(ost. akt: 2023-05-23 16:56:46)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

W Jedwabnie odbyła się gala boksu olimpijskiego oraz zawodowego. Na ringu odbyło się 6 walk olimpijskich i 4 walki zawodowe a wszystko to było sumowane do meczu bokserskiego Polska – Anglia.
W tych walkach był jedna walka kobieca. Z Anglii przyleciał liczny skład zawodników z takich klubów jak: Torrington Boxing, Newport IOW Boxing, Roman Boxing Gym, Wessex Gym Boxing, Sydenham ABC Boxing, Bideford Box, The Factory ABC i Bodmin Boxing oraz ich trenerzy – czyli zawodnicy z klubów bokserskich z całej Anglii.

Przed rozpoczęciem gali odbyło się ważenie na lotnisku w Szymanach gdzie pasażerowie czekający na samolot mieli możliwość porozmawiania z zawodnikami i brać udział w takim evencie.
Obrazek w tresci

W samym Jedwabnie po uroczystym otworzeniu gali jak i też wysłuchaniu hymnów narodowych przystąpiono do rywalizacji sportowej. Całość meczu wygrała drużyna z Polski wynikiem 12:8 lecz zawodnicy z Angli pokazali silny i mocny boks. Z drużyny Polskiej kolejno triumfowali: Karol Lisiewicz, Marcel Bogdański, Kordian Cichowski, Amelia Brodzik, Patryk Borucki i Michał Wiktorowski. Nagrodę za najlepszą walkę otrzymały kobiety: Amelia Brodzik i Charlie Miller, oraz najlepszymi zawodnikami zostali Michał Wiktorowski i Max Murray gdzie swoją walką skradli show gali.
- Gratulacje skierowane są do wszystkich zawodników gdyż walki stały na bardzo wysokim poziomie i zawodnicy zostawili w ringu całe swoje serce – określił trener Gwardii Szczytno Andrei Schilov.

Obrazek w tresci

Mamy nadzieję że walki się podobały, przyniosły dużo wrażeń i emocji.
Pozdrawiamy pięściarze Gwardii Szczytno i Boks Jedwabno oraz Trenerzy: Andrei Schilov, Zenon Jagiełło i Marcin Bogdański.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5