Policyjne podsumowanie zdarzeń drogowych. Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę jaguara

2023-03-27 16:37:56(ost. akt: 2023-03-27 16:49:23)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Popełnianie wykroczeń za kierownicą najczęściej skutkuje karą grzywny i punktami karnymi, popełniając przestępstwo drogowe, sprawca poniesie odpowiedzialność przed sądem. Przekonali się o tym uczestnicy ruchu drogowego, którzy w miniony weekend złamali przepisy bezpieczeństwa na drodze.
W sobotę (25.03.2023.) około godziny 05:00 policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku na ulicy 1-go Maja w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej jaguara. Autem kierował 30-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Mundurowi przebadali kierującego alkomatem. Badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, pojazd, którym podróżował mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tego samego dnia (25.03.2023r.) około godziny 10:00 policjanci szczycieńskiej „drogówki” zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze między Pasymiem, a Grzegrzółkami. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący mitsubishi zderzył się z dzikiem. Za kierownicą auta siedział 52-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierowca mitsubishi nie odniósł obrażeń. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy, szczególnie w okolicach lasów, w których żyją dzikie zwierzęta. Każdy kierowca powinien zwracać uwagę na znaki, które informują o zagrożeniach. Wybiegająca na drogę zwierzyna może być bardzo dużym zagrożeniem.

Również w sobotę (25.03.2023r.) około godziny 11:00 szczycieńscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Żeromskiego w Szczytnie. Mundurowi ustalili, że kierujący oplem, 67-letni mieszkaniec gminy Wielbark, cofając doprowadził do zderzenia z pojazdem marki mercedes, którym kierował 38-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Obaj kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń ciała. Funkcjonariusze nałożyli na 67-latka mandat karny za spowodowanie kolizji.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5