Tragedia na drodze. Nie żyje 38-letnia mieszkanka powiatu szczycieńskiego i jej pasażer

2023-01-30 12:38:03(ost. akt: 2023-01-30 16:19:46)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Dziś pomiędzy Jedwabnem a Olsztynkiem doszło do zderzenia auta osobowego z ciężarówką. Prawdopodobnie 38-letnia kierująca skodą na łuku drogi wpadła w poślizg i zderzyła się z samochodem ciężarowym. Na miejscu zginęła kierująca osobówką oraz jej pasażer.
Według wstępnych ustaleń policji, między Jedwabnem a Olsztynkiem, w miejscowości Czarny Piec na zakręcie samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w prawidłowo jadącą z naprzeciwka ciężarówkę.

- Niestety, w wyniku wypadku dwie osoby poniosły śmierć na miejscu - informuje sierż. Agata Stefaniak z KPP w Szczytnie. - Z ustaleń wynika, że 38-letnia kierująca skodą na łuku drogi wpadła w poślizg i zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym. Na miejscu zginęła 38-letnia kierująca osobówką mieszkanka powiatu szczycieńskiego oraz jadący z nią 43-letni pasażer mieszkaniec województwa mazowieckiego. Samochodem ciężarowym podróżował kierowca z dzieckiem. Na szczęście nic im się nie stało. Na miejscu wciąż pracują służby.

Obrazek w tresci

Na miejscu tragedii pracują policyjni technicy oraz prokurator. Trwa zabezpieczanie śladów oraz ustalenie przyczyn tego tragicznego wypadku.

W związku z trudnymi warunkami na drogach PAMIĘTAJMY:
- jedźmy wolniej, na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża, nawet gdy jest ono wspomagane przez systemy pojazdu;
- zachowujmy bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu;
- korzystajmy z zimowych płynów do spryskiwaczy, pamiętając jednocześnie o ich sprawności. Za niesprawny spryskiwacz kierujący może zostać ukarany mandatem;
- przed rozpoczęciem jazdy koniecznie należy oczyścić szyby oraz światła;
- zwracajmy również szczególną uwagę na pieszych. Także sami piesi powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa - czyli nie przechodzić w niedozwolonych miejscach, uważać przy wchodzeniu na drogę np. zza autobusu i jeśli jest taka możliwość, korzystać z chodników.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5