Podsumowanie zdarzeń z minionego weekendu w ruchu drogowym

2023-01-24 08:50:31(ost. akt: 2023-01-24 08:56:51)
zdjecie ilustracyjne

zdjecie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Bez uprawnień, i po alkoholu… wobec takich kierujących interweniowali w miniony weekend szczycieńscy policjanci. W dalszym ciągu po szczycieńskich drogach poruszają się kierowcy nieodpowiedzialni. Wszyscy Ci, którzy łamią prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym muszą liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami zarówno za popełniane wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe.
W piątek (20.01.2023r.) po godzinie 11:00 w Rozogach na ul. Warszawskiej policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec Olsztyna. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 43-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mundurowi skierowali sprawę mężczyzny do sądu. Odpowie za jazdę bez prawa jazdy, za co grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1 500 złotych.

Tego samego dnia, około godziny 13:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Szczytnie na ulicy Wileńskiej. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 22-letnia mieszkanka gminy Szczytno, jadąc pojazdem marki Audi włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki Volvo. W wyniku tego doszło do zderzenia się pojazdów. Autem marki Volvo kierowała 26-letnia mieszkanka Szczytna. Pasażerem Volvo było 4-letnie dziecko. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy pojazdów były trzeźwe. Funkcjonariusze nałożyli na 22-latkę mandat karny.

Również w piątek (20.01.2023r.) po godzinie 19:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który uderzył w zaparkowany inny pojazd. Na miejsce skierowani zostali policjanci „drogówki”. Sprawcą policyjnej interwencji był 69-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Mężczyzna jadąc pojazdem marki BMW, uderzył w zaparkowany pojazd marki Toyota w trakcie omijania. Policjanci przebadali 69-latka alkomatem. Badanie wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdują się ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Na miejscu znajdowali się również świadkowie tego zdarzenia. Dwaj mężczyźni widząc zachowanie kierowcy BMW zabrali 69-latkowi kluczyki i zawiadomili o tym zajściu Policję. To właśnie dzięki ich szybkiej reakcji, nietrzeźwy kierowca BMW niebawem stanie przed sądem. 69-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W piątek (20.01.2023r.) przed godziną 20:00 w Wielbarku na ulicy 11-go Listopada funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wielbarku zauważyli pojazd marki Audi. Policjanci użyli sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Kierowca Audi jednak nie zatrzymał się do kontroli. Znacznie przyspieszył i uciekał w kierunku Kucborka, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W następstwie uderzenia pojazd zapalił się. Kierowca Audi wyszedł z samochodu i oddalił się w okolice pobliskiego lasu. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili kierującego pojazdem. To 39-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Okazało się, że mężczyzna posiada dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. 39-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci ustalili, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W sobotę (21.01.2023r.) około godziny 09:00 na ulicy Rynek w Rozogach doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 64-letni mieszkaniec gminy Rozogi cofając pojazdem marki Suzuki uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Peugeot. W chwili zdarzenia w Peugeocie nie było nikogo. Kierowca Suzuki jechał sam i był trzeźwy. Funkcjonariusze nałożyli na 64-latka mandant karny.

Również w sobotę (21.01.2023r.) przed godziną 14:00 w Wawrochach doszło do kolizji drogowej. Kierujący pojazdem marki BMW, 19-letni mieszkaniec gminy Wielbark, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Renault. Autem marki Renault kierował 66-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń. Na sprawcę zdarzenia, policjanci nałożyli mandat karny.

Tego samego dnia (21.01.2023r.) przed godziną 16:00 w Wielbarku na ulicy Nowowiejskiego funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Mężczyzna nie zastosował się do znaku B-20 „stop”. Policjanci sprawdzili mężczyznę oraz pojazd w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że prawo jazdy 31-latka utraciło ważność w lipcu 2016 roku. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny. Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5