Policjanci odwiedzili Przedszkole „Fantazja” i „Promyczek”

2022-12-09 12:01:53(ost. akt: 2022-12-09 12:08:40)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci ze szczycieńskiej komendy w ciągu roku prowadzą działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. W ostatnim czasie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie spotkali się z dziećmi z przedszkola „Fantazja” i „Promyczek” w Szczytnie.
W minionym tygodniu policjanci ze szczycieńskiej jednostki spotkali się z przedszkolakami w naszym mieście. Policjantka Zespołu Profilaktyki społecznej st. sierż. Joanna Manelska odwiedziła maluchy z przedszkola „Fantazja”, natomiast dzielnicowy asp. szt. Dariusz Berendt przeprowadził spotkanie w przedszkolu „Promyczek”, gdzie rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

Podczas spotkania policjanci omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekazali jak należy zachować się przechodząc przez przejście dla pieszych oraz uświadomili przedszkolaków jak ważnym elementem wyposażenia są odblaski. Policjanci zwrócili uwagę na to, jak ważne jest zachowanie ostrożności nie tylko poruszając się pieszo, ale również rowerem czy samochodem. Przypomnieli, że podczas jazdy rowerem niezbędna jest opieka osoby pełnoletniej, jak również przypomnieli o zakazie przebiegania i przejeżdżania rowerem przez przejście dla pieszych.

Poinformowali też najmłodszych, że jadąc samochodem, obowiązkiem, nie tylko kierującego, ale i pasażerów aut jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w przedszkolu, w domu, na podwórku oraz w sieci.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5