48-latek bez prawa jazdy i nietrzeźwy 54-latek zatrzymani przez policjantów

2022-12-02 10:43:16(ost. akt: 2022-12-02 10:48:15)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Policjanci pełniąc obowiązki służbowe maja za zadanie zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. W trakcie przeprowadzanych kontroli drogowych ujawniają i eliminują tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Tak właśnie było w przypadku 48-latka, który kierował bez prawa jazdy oraz nietrzeźwego 54-letniego kierowcy Skody. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.
Szczycieńscy policjanci ujawnili kolejnych kierowców, którzy zlekceważyli obowiązujące prawo. Po godzinie 10:00 w miejscowości Piduń zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Suzuki. Pojazdem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, którym poruszał się mężczyzna, ponieważ auto nie posiadało aktualnych badań technicznych. Dodatkowo, w trakcie legitymowania okazało się, że 48-latek nie powinien w ogóle wsiąść za kierownicę Suzuki. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi sprawę mężczyzny skierowali do sądu. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie. Około godziny 20:00 w Spychowie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej Skodę. Za kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że w jego organizmie krąży niespełna pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 54-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2 500 złotych.

Każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Jeżeli stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila to jest to stan po spożyciu alkoholu. Kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2 500 złotych i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5