Zatrzymano trzy osoby poszukiwane

2022-11-17 09:12:24(ost. akt: 2022-11-17 09:19:20)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zadaniem funkcjonariuszy policji podczas pełnionej służby jest między innymi ustalenie miejsca pobytu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Zdarza się, że osoby poszukiwane same zgłaszają się do jednostki. Tak właśnie było w przypadku mieszkańca Szczytna. Mężczyzna był poszukiwany za oszustwa podatkowe.
Funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego we wtorek (15.11.2022r.) udali się na interwencję do miejscowości Dąbrowy. Ze zgłoszenia wynikało, że pod wskazanym adresem znajduje się osoba poszukiwana. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastali 48-letniego mieszkańca gminy Rozogi. Mężczyzna był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za groźby karalne.

Tego samego dnia po południu do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się 49-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna poinformował mundurowych, że jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że ma on do „odsiadki” karę pozbawienia wolności w wymiarze 27 dni za oszustwa podatkowe.

Również we wtorek szczycieńscy kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca Pasymia. Mężczyzna ukrywał się przed zasądzoną karą. Został zatrzymany na terenie Olsztyna. 40-latek zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości ma do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany był Listem Gończym za spowodowanie wypadku drogowego.

Mężczyźni, zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, odbędą zasądzone im kary w zakładzie karnym.

Policjanci w ramach pełnionych obowiązków sprawdzają miejsca zamieszkania osób poszukiwanych oraz miejsca, w których mogą ukrywać się osoby poszukiwane, przed służbą zapoznawani są z personaliami osób, które mają zasądzoną karę pozbawienia wolności. Ujęcie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości jest tylko kwestią czasu. Przypominamy, że odpowiedzialności karnej podlega również ten, kto pomaga przestępcy w uniknięciu zasądzonej kary. Osoba, która ukrywa osobę poszukiwaną podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5