Spotkania profilaktyczno-edukacyjne w szkołach i przedszkolach

2022-10-10 10:28:59(ost. akt: 2022-10-10 11:13:12)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci w ramach pełnionych służb odwiedzają szkoły i przedszkola na terenie naszego powiatu. Spotykają się z uczniami i przedszkolakami, informują ich o wszelkich zagrożeniach, rozmawiają o bezpieczeństwie, w tym także w ruchu drogowym.
Przedszkolaki z „Kubusia Puchatka” w Szczytnie odwiedziła policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej st. sierż. Joanna Manelska. Policjantka przekazała cenną wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poinformowała jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się po drogach, czego należy unikać, a na co trzeba uważać. Przeprowadziła z dziećmi zabawę na spostrzegawczość.
Obrazek w tresci

W czwartek (06.10.2022r.) dzielnicowy asp. szt. Dariusz Berendt udał się do przedszkola „Kraina Promyka” w Szczytnie. Dzielnicowy spotkał się z przedszkolakami, omówił najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeprowadził konkurs wśród dzieci dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach uczestnictwa w konkursie dzieci otrzymały odblaski pozyskane z Urzędu Miasta w Szczytnie.
Obrazek w tresci

Tego samego dnia (06.10.2022r.) policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej st. sierż. Joanna Manelska udała się do Szkoły Podstawowej w Rudce. Spotkała się tam z uczniami klas I-IV oraz dziećmi uczęszczającymi do oddziału przedszkolnego z grupy 5 i 6-latków. Policjantka poinformowała jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się po drogach. Omówiła najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach nauki przez zabawę, zorganizowała grę polegającą na właściwym reagowaniu na sygnały świetlne.
Obrazek w tresci

Najważniejszymi i pierwszymi nauczycielami dzieci są rodzice, których informujemy o konieczności uświadamiania dzieci o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Z uwagi na panującą aurę jesienną, krótsze dni oraz szybciej zapadający zmrok, apelujemy o wyposażenie swoich pociech w odblaski.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5