Stracił prawo jazdy i musi zapłacić 1500 złotych mandatu

2022-06-13 12:39:14(ost. akt: 2022-06-13 12:44:58)

Autor zdjęcia: pixabay

Nadmierna prędkość niedostosowana do warunków drogowych – to najczęstsza przyczyna tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec tych, którzy w lekceważący sposób podchodzą do ograniczeń prędkości. Przekonał się o tym 35-letni mieszkaniec Gminy Rozogi, który poranny pośpiech „przypłacili” utratą prawa jazdy.
W Świętajnie kierowca Forda został zatrzymany przez szczycieńskich policjantów ruchu drogowego do kontroli drogowej, bo przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Policyjny miernik wskazał, że jego auto jechało z prędkością o 56 km/h wyższą niż dozwolona w tym miejscu.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 35-letni mieszkaniec Gminy Rozogi został również ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych i na jego konto „wpadło” 10 punktów karnych.

Dodatkowo policjanci ujawnili, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kolejne wykroczenie to kolejny mandat karny, który został „wręczony” mężczyźnie.

Pośpiech nie popłaca, a przy sprzyjającej aurze, suchej nawierzchni i dobrej widzialności, kierowcy pewniej czują się na drogach i chętniej dociskają pedał gazu. Jednak dobra pogoda nie zwalnia ich z obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego i nie ochroni przed obrażeniami w trakcie wypadku. Dlatego policjanci apelują o przestrzeganie jazdy z dozwoloną prędkością! Utrata prawa jazdy w zestawieniu z wypadkiem drogowym, do którego może dojść w konsekwencji takiej jazdy może być „najmniej dotkliwą” karą.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5