Bezpieczne Wakacje z Powiatem Szczycieńskim

2022-06-10 09:26:03(ost. akt: 2022-06-10 09:29:54)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

„Bezpieczne Wakacje z Powiatem Szczycieńskim" to akcja zainicjowana przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie, do której przyłączyli się również szczycieńscy policjanci, którym zależy na bezpieczeństwie dzieci. Przy Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie odbyło się spotkanie przedstawicieli Starostwa oraz dzielnicowego wraz z dziećmi.
Akcja pn. "Bezpieczne Wakacje z Powiatem Szczycieńskim" przybliża młodym ludziom zagrożenia jakie mogą ich spotkać podczas wakacyjnego wypoczynku. Pierwszą szkołą, która została odwiedzona wraz z Policją była Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie. Akcję swoim patronatem objął Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.
Obrazek w tresci

Z wręczanej ulotki "Bezpieczne wakacje" dzieci mogą dowiedzieć się informacji na temat bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku w Powiecie Szczycieńskim i każdym innym miejscu w kraju i za granicą. Zagadnienia, które się w niej znalazły przygotowane zostały przez specjalistów danych dziedzin tzn. Strażaków zawodowców i ochotników, Policjantów, Ratowników medycznych i pracowników pogotowia, pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej, Leśników, członków fundacji Autrimpus, funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Jednym słowem – osób, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo.
Obrazek w tresci

Wakacje to czas beztroski i radości, jednak zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie, nie tylko w wakacje jak i każdego dnia.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5