Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

2022-04-27 09:24:16(ost. akt: 2022-04-27 09:34:21)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Wręczono dyplomy i nagrody uczestnikom Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas zawodów uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi udzielania pierwszej pomocy. Zwycięscy, wezmą udział w wojewódzkim turnieju BRD.
W sobotę (23.04.2022 r.) na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie dzięki uprzejmości Dyrektor Grażyny Wrona – Janowskiej, uczniowie naszego powiatu uczestniczyli w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Obrazek w tresci

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W szczególności poprzez popularyzowanie przepisów, zasad poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zawodach wzięli udział przedstawiciele 3 szkół tj. Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie, Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie.
Obrazek w tresci

W trakcie zawodów uczniowie musieli zmierzyć się z testem z wiedzy, który zawierał 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem były scenki sytuacyjne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad poprawnością tej konkurencji czuwał ratownik medyczny Pan Grzegorz Achremczyk – wiceprezes Fundacji Autrimpus. Każda grupa musiała zaprezentować, w jaki sposób udzielić pomocy osobie bez kontaktu, bez oznak krążenia przy wdrożeniu algorytmu postępowania z użyciem AED.
Obrazek w tresci

Po zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którzy wezmą udział w wojewódzkim Turnieju BRD, W kategorii wiekowej do lat 12, pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie, natomiast wśród grupy wiekowej od 13 lat najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie.
Najbardziej wyczekiwanym przez młodzież akcentem spotkania było wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych. Wszystkim uczestnikom zmagań pogratulował Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie – sierż. szt. Kamil Mydło wspólnie z policjantką Zespołu Profilaktyki Społecznej – sierż. Joanną Manelską oraz oficerem prasowym z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie – sierż. Wioletta Pichal życząc dalszych sukcesów.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5