Dzień przedsiębiorczości w szczycieńskiej komendzie

2022-04-08 18:28:21(ost. akt: 2022-04-08 18:34:07)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Zamiast lekcji, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie spędzili kilka godzin w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Powodem tej nietypowej wizyty był obchodzony w całym kraju „Dzień przedsiębiorczości”. Młodzież, mogła lepiej poznać zawód policjanta oraz sprecyzować swoją dalszą drogę edukacji i zawodową, stróże prawa przybliżyli specyfikę pracy w Policji oraz omówili postępowanie kwalifikacyjne do Policji.
Wczoraj siedziba komendy Powiatowej Policji w Szczytnie gościła w swoich progach uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie, którzy chcieli lepiej poznać zawód policjanta i sprecyzować swoją dalszą drogę edukacji i zawodową. Odbyło się to w ramach corocznego projektu „Dzień przedsiębiorczości” którego organizatorem w całym kraju jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

"Dzień przedsiębiorczości” to projekt, podczas którego młodzi ludzie stojący przed trudnym wyborem zawodu, poprzez bezpośrednie zetknięcie się z poszczególnymi specjalizacjami mają możliwość określenia swoich preferencji zawodowych.
Podczas kilkugodzinnego spotkania uczniowie zwiedzili komendę, przyglądali się pracy policjantów na różnych stanowiskach. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego odpowiadali na liczne pytania, prezentowali także sprzęt, będący na ich wyposażeniu. Uczniowie mogli obejrzeć z bliska niedostępne dla większości osób miejsca, takie jak stanowisko kierowania czy stanowisko pracy technika kryminalistyki. Mogli zobaczyć, jak pobiera się odciski palców i jak zbiera i zabezpiecza się ślady, jak wykonuję się fotografie kryminalistyczne. Od kierownika ogniwa Konwojowego usłyszeli w jaki sposób funkcjonariusze dokonują przewozu osób zatrzymanych.
Obrazek w tresci

Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz sprzętu znajdującego się na wyposażeniu policjantów „patrolówki” czy „drogówki”. Niezapomniane emocje wzbudził pobyt w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oraz w „niebieskim pokoju”.

Podczas pobytu w komendzie i przyglądaniu się specyfiki pracy w Policji, młodzi ludzie mogli zweryfikować wyobrażenia o zawodzie policjanta.
Obrazek w tresci


Na koniec spotkania młodzież dowiedziała się również, jakie umiejętności i predyspozycje niezbędne są do wykonywania zawodu policjanta, na czym polega służba w Policji, a także zostali zapoznani z procedurą rekrutacji kandydatów do służby w Policji.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5