Kolejne wirtualne lekcje o bezpieczeństwie już za nami

2022-03-01 10:19:51(ost. akt: 2022-03-01 10:22:21)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej sierż. Joanna Manelska, w ramach realizowanych zadań edukacyjno – profilaktycznych, zorganizowała kolejne wirtualne spotkania z dziećmi i młodzieżą. Tematem przewodnim prelekcji było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo w sieci. Policjantka tłumaczyła uczniom, że „surfując” w sieci należy zawsze kierować się zasadą ograniczonego zaufania.
„Bezpieczeństwo w sieci” to jeden z wiodących tematów, poruszanych przez policjantów podczas prelekcji i pogadanek z dziećmi oraz młodzieżą szkolną. Sierż. Joanna Manelska z zespołu ds. profilaktyki społecznej zorganizowała kolejne wirtualne spotkania w sieci, aby przekazać dzieciom i młodzieży jak najwięcej porad z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tłumaczyła również młodzieży, że podczas „surfowania” w sieci zawsze należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania, bo przecież nigdy do końca nie wiemy, kto tak naprawdę siedzi po drugiej stronie.

„Pamiętajcie aby nie podawać żadnych danych, nie wchodzić w żadne linki, które mogliby wykorzystać Internetowi przestępcy” – tłumaczyła sierż. Joanna Manelska uczniom klas V i przedszkolakom, na prośbę, których zorganizowane zostały te spotkania.

Policjantka starała się uzmysłowić młodym ludziom, że zbytnia ufność, szczególnie podczas zawiązywania znajomości w Internecie, może w łatwy sposób zostać wykorzystana przez przestępców.

Sierż. Joanna Manelska apelowała również do uczniów, aby w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, na jakie natrafią podczas „surfowania” w Internecie, natychmiast powiadomić rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5