Niezwykły bal karnawałowy

2022-02-17 12:21:11(ost. akt: 2022-02-17 12:29:35)

Autor zdjęcia: Arch. Przedszkola

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. To właśnie podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i dzieci, na krótką chwilę mogą wcielić się w ulubioną postać z bajki.
Tak właśnie stało się na Balu Karnawałowym zorganizowanym w dniu 11 lutego 2022 roku w Gminnym Przedszkolu w Kamionku „Jaś i Małgosia”. W tym roku szkolnym to przedszkole realizuje szereg działań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2021-2025 . Jednym z planowanych działań był właśnie bal karnawałowy pn. „Witajcie w naszej bajce”.
Do krainy Baśni i Bajek tanecznym krokiem weszły wszystkie obecne dzieci. Tematem przewodnim balu były „Postacie z naszych bajek”. Wszystkie dzieci miały przebrania za postacie bajkowe. Był Kot w butach, Miś Puchatek, Elza, Kopciuszek i Księżniczki oraz wiele innych postaci z bajek. Dzieci przepięknie prezentowały się w swoich strojach.
Obrazek w tresci

Nauczycielki również przebrały się za bajkowych bohaterów: był Jaś i Małgosia, ich mama, czarownica, a także leśna sarenka i wróżka z czarnoksiężnikiem. Zabawa była przeplatana konkursami, niespodziankami i poczęstunkiem. Sale przedszkolne zamieniły się sale balowe - pełne kolorowych dekoracji karnawałowych. Dzieci bawiły się wspaniale, czekały na ten dzień z niecierpliwością ponieważ mogły wcielić się w swoją ulubioną postać z bajki.
Obrazek w tresci

Rodzice przedszkolaków stanęli na wysokości zadania i zaangażowali się w pomoc przy organizacji uroczystości – tworząc niespotykane stroje dla swoich dzieci oraz wspierając nauczycieli w organizacji balu.
Obrazek w tresci

Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową … ale przecież kolejny bal przebierańców już za rok...

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5