Ruszyła dystrybucja policyjnych materiałów edukacyjnych pn. „Profilaktyka Smyka”.

2022-01-07 09:00:00(ost. akt: 2022-01-06 21:50:15)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Blisko 1800 książeczek dla przedszkolaków i uczniów oraz 50 pakietów dla nauczycieli z powiatu szczycieńskiego. Takie zmówienie dzięki współpracy przedstawicieli Starostwa, Miasta Szczytno, Miasta i Gminy Wielbark, Gminy Szczytno oraz Gminy Jedwabno, a także indywidualnym zaangażowaniu pedagogów z terenu miasta Szczytno, miasta i gminy Pasym, Dźwierzut, Rozóg oraz Świętajna, złożyli w drukarni szczycieńscy policjanci.
3 września br. w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, która zapoczątkowała innowacyjne, edukacyjne działania pn. „Profilaktyka Smyka”. Pomysłodawczynią tego projektu od podstaw była kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Pod koniec 2020r. w głowie policjantki zrodził się pomysł stworzenia fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji dziewczynkę ratuje bohater z niebieskim mundurze - policjant.

Przygody Poli za sprawą m. in. Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli stały się punktem wyjścia do kompleksowych, innowacyjnych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Obecnie o Poli można już nie tylko przeczytać, ale także zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce i dyplomie. Poszczególne przygody rezolutnej dziewczynki systematycznie trafiają również na ekrany, a wszystko to za sprawą policjantów, którzy zdecydowali się przeczytać je dzieciom. To jednak nie koniec, historyjki płyną już także z radiowych głośników, umilając podróż nie tylko najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Aby o przygodach Poli usłyszały wszystkie dzieci, które zmagają się z takimi samymi problemami dnia codziennego, jak ich fikcyjna rówieśniczka, również i szczycieńscy policjanci ruszyli do przedszkoli i szkół z nowym kompleksowym programem edukacyjnym pn. „Profilaktyka Smyka”. W między czasie mundurowi odbyli szereg spotkań z przedstawicielami szkół i przedszkoli, aby przybliżyć kadrze pedagogicznej założenia projektu. Pedagodzy ochoczo wyrazili chęć zaangażowania się w innowacyjny program, a włodarze, którym na sercu leży bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, wsparli ich finansowo w tym przedsięwzięciu.
Obrazek w tresci

Blisko 1800 książeczek dla przedszkolaków i uczniów oraz 50 pakietów dla nauczycieli z powiatu szczycieńskiego. Takie zmówienie dzięki współpracy przedstawicieli Starostwa, Miasta Szczytno, Miasta i Gminy Wielbark, Gminy Szczytno oraz Gminy Jedwabno, a także indywidualnym zaangażowaniu pedagogów z terenu miasta Szczytno, miasta i gminy Pasym, Dźwierzut, Rozóg oraz Świętajna, złożyli w drukarni szczycieńscy policjanci. Część najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, do których skierowana jest innowacyjna akcja edukacyjna pn. „Profilaktyka Smyka”, miała już okazję poznać fikcyjną bohaterkę książki pn. „Na ratunek Poli!”. Teraz za sprawą włodarzy materiały edukacyjne trafią bezpośrednio na ręce dzieci i młodzieży oraz pedagogów, którzy będą mogli realizować za pośrednictwem szczycieńskich policjantów cele i założenia edukacyjnej akcji pn. „Profilaktyka Smyka”.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3087124 7 sty 2022 09:05

    Zdejmijcie te maseczki. One nie są ani obowiązkowe ani zdrowe. Już chyba nikt nie wierzy w ich skuteczność. Na Sylwestrze w Zakopanem nikt nie miał maseczki i nikt nic o tym nie mówi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5