Dzieciaki z Przedszkola „Pod Topolą” zwycięzcami konkursu na imię dla policyjnej maskotki

2021-12-06 18:52:24(ost. akt: 2021-12-06 19:02:03)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Na początku października br. szczycieńscy profilaktycy ogłosili konkurs dla przedszkolaków na imię dla swojej policyjnej maskotki. Funkcjonariusze z zespołu profilaktyki społecznej szczycieńskiej komendy, realizując podstawowe zadania mające na celu zapobieganie przestępczości, patologii i zjawiskom kryminogennym wśród dzieci młodzieży chcieli, aby zebra stała się dla dzieci symbolem bezpieczeństwa, identyfikacji z ich zespołem, a zarazem świetną zabawą, która wzmocni współpracę mundurowych z przedszkolami i szkołami na terenie naszego powiatu.
Na początku października br. szczycieńscy profilaktycy ogłosili konkurs dla przedszkolaków z całego powiatu szczycieńskiego, na imię dla ich policyjnej maskotki. Zamysłem mundurowych było to, aby zebra stała się dla najmłodszych symbolem bezpieczeństwa, identyfikacji z zespołem profilaktyki, a zarazem świetną zabawą, która wzmocni współpracę funkcjonariuszy z przedszkolami i szkołami podstawowymi.

Ku zaskoczeniu policjantek, przedszkolaki bardzo szybko odpowiedziały na ich prośbę. Część z nich miała już okazję zapoznać się z policyjną zebrą na wrześniowo – październikowych spotkaniach profilaktycznych w ramach realizowanego policyjnego planu pn. „Bezpieczna Droga do Szkoły 2021”. Maskotka już od samego początku wzbudziła w najmłodszych bardzo pozytywne emocje, a za jej pośrednictwem mundurowi z łatwością przekazywali wiedzę dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa, która w przyszłości zaowocuje mniejszą ilością zdarzeń kryminogennych z udziałem dzieci i młodzieży.
Obrazek w tresci

Tradycją stało się, że w dniu 6 grudnia św. Mikołaj przynosi prezenty. Właśnie m. in. dlatego policjantki z zespołu profilaktyki społecznej wspólnie z sierż. Pas – Trenerką odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 1 „Pod Topolą” w Szczytnie. Była to świetna okazja, aby nagrodzić najmłodszych za nadesłaną przez nich propozycję imienia dla policyjnej maskotki. Imię to zwyciężyło większością głosów, które oddali, jako jurorzy, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Za sprawą policjantki z zespołu dochodzeniowo – śledczego szczycieńskiej komendy, sierż. Pas – Trenerka nabrała również innego wizerunku. Została umundurowana, odznaczona i może już ruszyć w świat policyjnej profilaktyki.

Czas pandemii ograniczył bezpośrednie spotkania mundurowych z dziećmi i młodzieżą, jednak za sprawą sierż. Pas – Trenerki nawiązana zostanie innowacyjna współpraca mundurowych z przedszkolakami i szkołami podstawowymi, która pozwoli podmiotom realizować podstawowe zadania dotyczące promowania wśród dzieci i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5