Mikołaj odwiedził Przedszkolaków ze Świętajna

2021-12-06 13:33:44 (ost. akt: 2021-12-06 14:09:32)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Gdy nadchodzi grudzień wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na Mikołaja. W Przedszkolu "Akademia Bajek" w Świętajnie Mikołaj przybył z eskortą strażaków z OSP Świętajno. W worku dla dzieci miał słodkie prezenty.
Dzieci na gościa czekała z niecierpliwością. Ogromne wrażenie zrobiło na nich to, że Mikołaj nie przyjechał na saniach a przywieźli go strażacy z OSP Świętajno strażackim autem, do którego doczepiona była łódź.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Mikołaj wysłuchał przygotowanych przez dzieci piosenek i wierszy. Miły gość chętnie poderwał się do wspólnej zabawy. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Po chwili dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci


Mikołaj dla każdego dziecka miał słodki prezent.
— Mikołaj jest bardzo ładny. Miał długą brodę i duży brzuch — opowiadały sobie przedszkolaki. — W domu też był u nas Mikołaj i zostawił w butach prezenty. Bo byliśmy grzeczni, a on tylko do grzecznych dzieci przychodzi — zapewniały szczęśliwe.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5