Nowe inwestycje sportowe w WSPol

2021-10-21 08:30:00 (ost. akt: 2021-10-20 22:25:35)

Autor zdjęcia: WSPol w Szczytnie

Podczas tegorocznych wakacji w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie trwały intensywne prace nad przygotowaniem obiektów sportowych Uczelni, znajdujących się na świeżym powietrzu. Wszystko to po to aby słuchacze, studenci, policjanci w czasach trwania pandemii Covid-19, mogli rywalizować na terenie uczelni w konkurencjach sportowych.
Pandemia koronawirusa spowodowała, że nasza naturalna aktywność związana z codziennym stylem życia uległa diametralnej zmianie. Według zaleceń WHO dorośli powinni ćwiczyć minimum 30 minut dziennie. U osób, które ćwiczą regularnie – minimum 3 razy w tygodniu – zdecydowanie sprawniej funkcjonuje układ odpornościowy i krwionośny, poprawia się wydolność organizmu, dotlenienie mózgu oraz stan zdrowia psychicznego.

Dlatego też wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom kierownictwo WSPol wyszło z inicjatywą, aby wzbogacić ofertę sportową dla studentów i słuchaczy. I tak pojawiły się na nowe obiekty sportowe, które będą poprawiać zarówno ich sprawność fizyczną, jak i psychiczną.
Obrazek w tresci

Na terenie kampusu pojawiły się zatem dwa murowane stoły: jeden do gry w tenisa stołowego i drugi do gry w szachy, które już we wrześniu br. zostały wykorzystane podczas rozgrywanych zawodów szachowych o Puchar Komendanta-Rektora. Kolejny obiekt oddany do użytku to boisko do koszykówki, które znajduję się za budynkiem Działu Wydawnictw i Poligrafii. Podłoże wykonane jest z nawierzchni asfaltowej (kiedyś już był tam kort), zostało uzupełnione, namalowano na nim na linie oraz zakupiono dwa kosze do streetballu.
Obrazek w tresci

Ostatnim przedsięwzięciem wzbogacającym ofertą sportową była rewitalizacja kortu do tenisa. Była to najbardziej pracochłonna i czasochłonna inwestycja. Rewitalizacja starego obiektu wymagała wykonania, uzupełnienia i konserwacji ogrodzenia, ścian treningowych, trybun i budki sędziowskiej. W korcie została wymieniona i ubita powierzchnia, tzw. mączka, zostały zamontowane wycieraczki do czyszczenia obuwia z mączki, zamontowano słupki, poprowadzono linie z tworzywa sztucznego.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5