Niebezpieczny czwartek na drogach powiatu

2021-07-16 13:42:22 (ost. akt: 2021-07-16 13:54:38)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Wczoraj szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu aż czterech poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. Dlatego apelują do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z „gazu”. Przed nami kolejny wakacyjny weekend, niech będzie on bezpieczny. Nie przeceniajmy swoich umiejętności za kierownicą.
Potracenie pieszej na ulicy Grunwaldzkiej w Świętajnie

Wczoraj (15.07.21r.) parę minut po godzinie 13:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszeni, z którego wynikało, że na ulicy Grunwaldzkiej w Świętajnie, doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 70-letnia mieszkanka Świętajna przekraczała jezdnię w miejscu niedozwolonym. 50-letni kierowca Audi, mieszkaniec gminy Szczytno, nie zachował zaś należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania, w wyniku, czego najechał na 70-latkę. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami ciała została przewieziona do szpitala.

54-letni kierowca Hyundaia uderzył w drzewo
Również wczoraj w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że 54-letni kierowca Hyundaia jadąc w kierunku Myszyńca zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. 54-latek został przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W pojeździe podróżowała również 48-latka i 3 letnie dziecko. Nie wymagali oni hospitalizacji medycznej. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy woj. mazowieckiego.

Obrazek w tresci

Zderzenie Peugeota z ciężarówką na Młyńsku
Funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (15.07.21r.) parę minut po godzinie 16:00 w miejscowości Młyńsko w gminie Szczytno. Jak ustalono, 56-letni kierowca Peugeota wymijając się z kierującym pojazdem ciężarowym zjechał na jego pas ruchu, w wyniku, czego doszło do bocznego zderzenia się obu aut. Pojazdem ciężarowym marki Mitsubishi podróżował 42-letni mieszkaniec Olsztyna. Żaden z uczestników nie doznał obrażeń wymagających hospitalizacji medycznej.

Nietrzeźwy kierowca Rometa zderzył się z Passatem
Około godz. 16:30 w miejscowości Gizewo w gminie Szczytno, doszło do zderzenia się motorowerzysty z kierowcą pojazdu marki VW Passat. Jak ustalili mundurowi 33-latek jadąc od miejscowości Nowego Gizewo w kierunku ulicy Borowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi VW, który jechał ul. Podleśną w kierunku ul. Władysława IV. 33-letni kierowca Rometa z obrażeniami ręki trafił do szpitala. W Vw podróżowało dwoje pasażerów. 42-latka i 5-letni chłopiec. Na szczęście nic im się nie stało.
Szczycieńscy policjanci ustalili, że sprawca wypadku był nietrzeźwy. W najbliższym czasie 33-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5