Zaczęło się od braku maseczki. Zakończyło zatrzymaniem 59 i 32-latka w zakładzie karnym

2021-04-13 09:20:00 (ost. akt: 2021-04-12 23:52:20)

Autor zdjęcia: Freepik.pl

Art. 116 § 1a Kodeksu wykroczeń „mówi”:, Kto nie przestrzega nakazów, zakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany. Na takie konsekwencje naraził się 59-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego i 32-letni mieszkaniec Jedwabna, którzy wbrew obowiązującym przepisom nie stosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Obaj byli poszukiwani i obaj najbliższy rok spędzą w zakładzie karnym.
W miniony piątek (09.04.21r.) około godz. 09:30 w miejscowości Sasek Mały w gminie Szczytno, dzielnicowy w trakcie obchodu rejonu służbowego zauważył mężczyznę, który wbrew obowiązującym przepisom nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusz postanowił wylegitymować przechodnia. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna posiadał status osoby poszukiwanej. 59-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego miał na swoim „koncie” popełnienie przestępstwa związanego z prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania oraz przestępstwa dotyczącego czynnej napaścią na funkcjonariusza publicznego. 59-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Biskupcu, który nakazał zatrzymać mężczyznę i osadzić we wskazanym zakładzie karnym. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości mieszkaniec powiatu bartoszyckiego najbliższy rok spędzi za kratami.

W sobotę (10.04.21r.) tuż przed godziną 21:00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wielbarku, na ulicy 1 Maja w Jedwabnie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nie stosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Mundurowi potwierdzili dane obu mężczyzn. Okazało się, że obaj Panowie to mieszkańcy Jedwabna, 46 i 32-latek. W trakcie podjętej przez policjantów interwencji okazało się również, że jeden z nich jest poszukiwany. 32-latek miał do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem. Nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego wystawił Sąd Rejonowy w Szczytnie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5