Sprawca kradzieży ujęty przez dzielnicowego po służbie

2021-03-02 14:10:57 (ost. akt: 2021-03-02 14:13:17)

Autor zdjęcia: policja

Bycie policjantem nie kończy się po zakończonej służbie. Dowiódł tego szczycieński dzielnicowy, który w czasie wolnym od służby, podczas robienia zakupów na terenie jednego z marketów położonych na terenie naszego miasta, ujął sprawcę kradzieży sklepowej i poinformował o tym szczycieńską jednostkę policji.
Wczoraj (01.03.2021r.) w godzinach rannych na terenie jednego ze sklepów w Szczytnie, 45-letni mieszkaniec naszego miasta postanowił wynieść w plecaku komplet kluczy z wkrętami nie uiszczając za nie opłaty. Mężczyznę przekraczającego linię kas zauważył policjant dzielnicowy, który w czasie wolnym od służby był w tym sklepie. Policjant natychmiast ujął mężczyznę i wezwał na miejsce patrol policji.

Towar nienaruszony wrócił na półkę sklepową, a nieuczciwy klient z uwagi na fakt, iż jest znany z podobnych wykroczeń nie został ukarany mandatem karnym. Tym razem jego sprawa trafi już do sądu, który zadecyduje o dalszym losie sprawcy kradzieży.

Tego typu interwencje pokazują, że policjanci nawet w swoim czasie wolnym reagują na przestępstwa i wykroczenia, zwłaszcza te szczególnie uciążliwe jak kradzieże sklepowe.



2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5