Eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej
2018-04-17 13:40:17(ost. akt: 2018-04-17 11:59:26)
W tegorocznych eliminacjach na szczeblu powiatowym wzięło udział 26 uczniów z placówek oświatowych z terenu gmin oraz tych dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczycieński.
W środę 11 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom", w których uczestniczyło 26 zawodników.
Uczestnicy konkursu podzieleni na trzy kategorie wiekowe mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań dotyczących zapobiegania pożarom, sposobów ich likwidacji, zachowania w sytuacjach zagrożenia, pierwszej pomocy, historii i działalności Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
Po zaciętej rywalizacji, w trakcie której dzieci i młodzież rozwiązywały test pisemny a następnie odpowiadały na pytania ustne.
Nagrody, torby, śpiwory, plecaki, sprzęt sportowy oraz książki i gadżety zapewniły Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Powiat Szczycieński oraz Nadleśnictwo Korpele.
Dzieci i młodzież, która zajęła I miejsce w każdej z trzech kategorii będą brały udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 23 kwietnia w Nidzicy.
Uczestnicy konkursu podzieleni na trzy kategorie wiekowe mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań dotyczących zapobiegania pożarom, sposobów ich likwidacji, zachowania w sytuacjach zagrożenia, pierwszej pomocy, historii i działalności Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
Po zaciętej rywalizacji, w trakcie której dzieci i młodzież rozwiązywały test pisemny a następnie odpowiadały na pytania ustne.
Nagrody, torby, śpiwory, plecaki, sprzęt sportowy oraz książki i gadżety zapewniły Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Powiat Szczycieński oraz Nadleśnictwo Korpele.
Dzieci i młodzież, która zajęła I miejsce w każdej z trzech kategorii będą brały udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 23 kwietnia w Nidzicy.
Wyniki końcowe:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I - VI)
1. Amelia Wensierska – Szkoła Podstawowa w Rozogach
2. Joanna Świder – Szkoła Podstawowa w Rozogach
3. Agata Nosek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dźwierzutach
1. Amelia Wensierska – Szkoła Podstawowa w Rozogach
2. Joanna Świder – Szkoła Podstawowa w Rozogach
3. Agata Nosek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dźwierzutach
II grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz gimnazjum klasy II i III)
1. Jakub Krawczyk – Szkoła Podstawowa w Olszynach
2. Szymon Jagiełło – Gimnazjum w Szymanach
3. Piotr Kobyliński – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dźwierzutach
1. Jakub Krawczyk – Szkoła Podstawowa w Olszynach
2. Szymon Jagiełło – Gimnazjum w Szymanach
3. Piotr Kobyliński – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dźwierzutach
III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe)
1. Magdalena Deptuła – Zespół Szkół Nr 3 w Szczytnie
2. Michał Sokołowski – Zespół Szkół Nr 3 w Szczytnie
3. Dominika Darmofał – Zespół Szkół w Rozogach
1. Magdalena Deptuła – Zespół Szkół Nr 3 w Szczytnie
2. Michał Sokołowski – Zespół Szkół Nr 3 w Szczytnie
3. Dominika Darmofał – Zespół Szkół w Rozogach
Czytaj e-wydanie
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez