Uczniowie rywalizowali o "Złote Pióro Starosty"

2018-03-02 09:33:49 (ost. akt: 2018-03-02 09:36:54)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Szczytnie

Z zadaniami ortograficznymi zmierzyło się 15 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu szczycieńskiego. Konkurs ma na celu popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny oraz motywowanie młodzieży do nauki ortografii.
W środę 21 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Szczytnie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro Starosty". Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego, a jego cele to rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego, kształtowanie dbałości o poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz integrowanie społeczności szkół ponadgimnazjalnych. Na napisanie dyktanda uczniowie mieli 45 minut.
W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie: Milena Samsel, Wiktora Szydlik, Ewa Wiśniewska, Magdalena Chmielewska i Joanna Bednarczyk. Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie reprezentowali: Aleksandra Cymerys, Emilia Kowalczyk, Patrycja Staszewska, Paula Sobotka i Karolina Malinowska. Do rywalizacji o "Złote Pióro Starosty" przystąpili również uczniowie Zespółu Szkół nr 3 w Szczytnie w składzie: Alicja Smolińska, Michalina Archacka, Martyna Zbrzyska, Adrianna Kramek oraz Natalia Kosakowska.
I tak Mistrzem Złotego Pióra Starosty została uczennica z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie Michalina Archacka.
Laureatem Konkursu z Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie była Magdalena Chmielewska, a z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie - Paula Sobotka.
Każdy z uczestników otrzymał od Starosty Szczycieńskiego Jarosława Matłacha dyplomy i nagrody, a Powiatowy Mistrz Ortografii otrzymał złote pióro oraz tablet. Niewątpliwie udział w konkursie to cenne doświadczenie dla naszej młodzieży i poszerzanie językowych horyzontów.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paweł #2459862 | 188.146.*.* 11 mar 2018 23:55

  W dzien kobiet widziałem pajaców z kwiatkami na mieście..... kto to był??/

  odpowiedz na ten komentarz

 2. sandra #2452970 | 89.228.*.* 2 mar 2018 22:45

  Ludzie czy jakaś rywalizacja o pióro przesłoniła świat wszystkim Szczytnowskim mediom, niedobrze już się robi. Może by media napisały co Pan Starosta zrobił dla powiatu, ile nowych miejsc pracy, co tam w szpitalu??? O pierdołach piszecie a poważne sprawy w głębokim poważaniu macie. Ludzie w większości wypowiadają się, że szpital należy zamknąć bo opieka tam serwowana od lat pozostawia wiele do życzenia. Niech tym tematem się zajmie Pan Starosta a nie głupotami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tomek #2452049 | 83.24.*.* 2 mar 2018 10:56

  Ciekawe jakby Rafał startował to kture miejsce by zajoł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5