"Kto ty jesteś?

2018-03-01 14:59:37 (ost. akt: 2018-03-01 15:00:31)

Autor zdjęcia: kasia piórkowska

Polak mały …”, wie o tym każde małe dziecko i wiedzą to także dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie. Dla nich wiersz W. Bełzy to w istocie „Katechizm polskiego dziecka”.
Edukacja patriotyczna maluchów zaczyna się już w przedszkolu, dlatego w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nasza placówka realizuje ogólnoprzedszkolny projekt edukacyjny „Przedszkolaki dla Niepodległej”. Naszym celem jest także uzyskanie Certyfikatu Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Jednym z założeń projektu jest udział naszych wychowanków w różnorodnych konkursach zewnętrznych.

Dlatego w listopadzie z okazji Święta Niepodległości dzieci z najstarszych grup przystąpiły do międzyprzedszkolnego konkursu muzycznego „Piosenka Patriotyczna”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Kształtowanie tożsamości narodowej i pielęgnowanie tradycji przyświecało organizatorom „rywalizacji”. Ala i Bartek zdobyli II miejsce, zaśpiewali piosenkę „Płynie Wisła”. W lutym natomiast z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczestniczyliśmy w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim „Polscy poeci dzieciom”. Tym razem konkurs odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie. I znowu znaleźliśmy się w czołówce. Zuzia i Maja recytowały wiersz D. Gellner „Bosa osa” i także zdobyły II miejsce.

Kształtowanie przywiązania do Ojczyzny, dziedzictwa narodowego i spuścizny sławnych Polaków to pierwszy krok do budowania wartości patriotycznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Już od najmłodszych lat promujemy też dziecięce talenty w nadziei, że może to będą przyszli artyści. Do udziału w konkursach dzieci przygotowywały Ewa Domurad, Kinga Tomaszczyk i Natalia Dykty.


Bożenna Duda


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pyza

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5